kapat ikonu

Bankaya borcu olanlar dikkat! “Borç Transfer Kredisi geliyor

Birden fazla bankaya ait borçlarınızı artık tek elde toplamak mümkün. “Borç Transfer Kredisi” tüm borçlarınızın tek bankada toplanmasına olanak sağlıyor.

  • Kredi
  • 28 Şubat 2017 11:40

Kredi kartı, ihtiyaç kredisi ve ek hesap borçlarınızı zamanında ödeyemiyorsanız, borçlarınız sürekli birikiyorsa ya da her biri için farklı bankalara ödeme yapmak zorunda kalıyorsanız, tüm borçlarınızı tek bir bankaya taşıyabilirsiniz.

Alınan karar doğrultusunda artık tüm borçlardan kurtulmak mümkün. Diğer bankalara ait borçlarınızı “Borç Transfer Kredisi” ile sadece tek bir bankaya borçlu kalabilirsiniz.

Transfer kredisi başvurusunda istenen belgeler

Transfer kredisi başvurusunda bulunurken adınıza kayıtı kredi kartı ve kredi borçları listeleniyor. Banka kredi başvurusunu onaylıyor. Daha sonra mevcut kredi kartı ve kredi borcunuzun olduğu bankaya gerekli olan para EFT aracılığıyla gönderiliyor. Bu işlem için sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Borç transfer kredisi başvurusunda bulunmak isteyen müşteriden gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve fatura isteniyor.

Borç transfer kredisi tutarı 20 bin TL

Bankalar düzenlemiş olduğu kampanyalarla 20 bin TL’ye kadar borç transfer kredisi veriyor. Bu kredinin faiz oranları aylık yüzde 1.22-1.85 arasında değişiklik gösterirken, vade sayısı 48 aya kadar yükseliyor. 10 bin TL değerindeki krediyi 48 ay vadeyle almak istediğinizde, aylık ödemeniz gereken tutar 324 liradan başlıyor. Hangi kredi türü olursa olsun vade sayısı uzadıkça kredinin toplam faiz oranı da artış gösteriyor. Bankalar kredi verirken sizden hayat sigortası da isteyebiliyor. Onaylanan kredinizle, tüm kredi kartı ve kredi borçlarını tek seferde kapatabilirsiniz.

Transfer kredisi avantajları nelerdir?

Borç transfer kredisi sayesinde birden fazla kredi kartı ve kredi borcunuzu tek bir çatı altında toplayabilir ve son ödeme tarihlerini karıştırmadan kolayca ödeyebilirsiniz. Bundan dolayı ödeme tarihleri farklı olan ve bütçenizi zorlayan kredi borcunuz varsa borç transfer kredisi tam size göre. Borcun tamamını kapatarak, ödemeleri düzenli bir şekilde tek bankaya ödeyebilirsiniz. Borç transfer kredisi ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka tarafından verilmektedir. Ancak her bankanın uygulamış olduğu kredi faiz oranı birbirine farklılık gösterebilir. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce birkaç farklı bankadan teklif alabilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol