kapat ikonu

Bankalardan Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik açıklamasının yapılmasının ardından pek çok banka vatandaşlara maddi açıdan yardımcı olmak adına bedelli askerlik kredisini devreye soktular.

  • Kredi
  • 21 Kasım 2018 10:45
Bedelli askerlik açıklamasının yapılmasının ardından pek çok banka vatandaşlara maddi açıdan yardımcı olmak adına bedelli askerlik kredisini devreye soktular.
 
Bedelli askerlik konusunda hükümetin daha önceki yıllarda gösterdiği sert tavırlar ortadan kalmış ve yıl içerisinde bedelli askerlik konusunda binlece kişiye şans tanınmıştı. Özellikle işini bırakmak istemeyen, kendi işini kurmuş ve ekonomiye katkı sağlayan kişilerin uzun süreler boyunca askerlik yaparak maddi kayıp elde etmeleri engellenmiş olabilir.
 
Bedelli askerlik açıklamasının yapılmasının ardından binlerce kişi tarafından başvurular yapıldı. Kısa süre içerisinde yapılan başvuruların büyük bir yoğunluğa sebep olması son derece dikkat çekti. Ancak bedelli askerlik için hükümetin vatandaşlardan bazı şartları sağlamaları bekleniyor. Bu süreçte hem yaş kriteri hem de devlete ödenecek 15 bin liranın son derece önemli olduğu belirtildi.
 
Hangi Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor?
 
Bedelli askerlik için kişilerin 1994 yılından önce doğmuş olmaları gerekiyor. Yaş şartı en önemli kriterler arasında yer alıyor. Bunun ardından bedelli askerlik için 15 bin liralık ödeme yapılması gerekiyor. Daha önceki yıllarda tanınan haklarda miktar 30 bin liraya kadar çıkmıştı. Fiyatın düşürülmüş olması sebebiyle sayının yükseldiği düşünülüyor. Bedelli askerlik için gereken nakit 15 bin liranın temin edilmesi için bankalar çeşitli kampanyalar düzenlediler. Bu kampanyalar çerçevesinde uygun faiz oranları da gündeme geliyor. Şu günlerde popüler olan bedelli askerlik için neredeyse her banka hizmet sağlamaktadır. Başta ING Bank, Denizbank, Garanti, Finansbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Burgan Bank ve daha pek çok banka çeşitli faiz oranları ve kampanyalar ile birlikte vatandaşlara hizmet veriyorlar. Bu durumda araştırma yaparak en uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile hizmet veren bankanın tercih edilmesi sağlanabilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol