kapat ikonu

Bankacılık sektörü müşterileri rahatlatacak imkânlar sunar

Garanti Bankası Genel Müdürü, sektördeki tüm bankaların, her şartta ve her koşulda, ekonominin göreceli daha yavaş dönemlerinde, her müşterisini rahatlatacak imkânlar sunduğunu söyledi.

Gazetecilere konuşan Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, sektördeki tüm bankaların, her şartta ve her koşulda, ekonominin göreceli daha yavaş dönemlerinde, en büyük müşteriden KOBİ'ye, bireysel müşteriden kart müşterisine kadar ödeme zorluğu çeken tüm müşterilere ilk başta onların ödemelerini rahatlatacak imkânlar sunduğunu öne sürdü.
 
2018 yılının, hem bankacılık hem de ülke ekonomisi için zor bir sene olduğunu fakat en zor dönemlerin, tamamen en kalbi ve samimi duygularla, geride kaldığını düşündüğünü dile getiren Erbil, olumlu gelişmelerle bu seneye başlandığını kaydederek, geleceğe daha güçlü ve inançla baktıklarını ifade etti.
 
GARANTİ ÖDEME SİSTEMLERİ TÜRKİYE’YE ÇOK ÖNEMLİ DEĞERLER KATTI
 
Erbil, ödeme sistemlerinin; ekonomi, ekonominin gelişmesi, ekonomideki kayıt dışılığın azaltılması, kara para ile mücadele gibi binlerce sebep için çok önemli olduğunu dile getirerek, Garanti Ödeme Sistemleri’nin bugüne kadar Türkiye'ye çok önemli değerler kattığını savundu. Yalnızca kart markaları değil, farklı sektörlere de ulaşarak değişik versiyonlarıyla, teknoloji altyapısıyla, sadakat programlarıyla, sunduğu binlerce fırsatla kredi pazarının büyümesinde ve ilk adımların atılmasında çok önemli rol oynadığına dikkati çeken Erbil, Türkiye’nin gururu Türk Hava Yolları ile 19 seneden beri birlikteliklerinin devam ettiğini anımsatarak, aynı şekilde uzun yıllar devam edeceğine inancının tam olduğunu anlattı.
 
HİÇBİR MÜŞTERİNİN ZOR DURUMA DÜŞMESİ İSTENMEZ
 
Sektördeki tüm bankaların her şartta ve her koşulda, ekonominin göreceli daha yavaş dönemlerinde, en büyük müşteriden KOBİ'ye, bireysel müşteriden kart müşterisine kadar ödeme sıkıntısı içinde bulunan tüm müşterilerine ilk anda onların ödemelerini rahatlatacak imkânlar sunduklarını yineleyen Fuat Erbil, bunun zamanına bakıldığında ekonominin yavaşladığı durumda artışların görülebileceğini ileri sürerek, bundan dolayı bunların her zaman kullanılan araçlar olduğunu açıkladı. Erbil, şu anda yapılanın biraz daha farklılaştırarak ekonomik anlamda cazip hâle getirip sunulmasından ibaret olduğunu öne sürerek, imkânın sağlandığını vurguladı. Garanti olarak hiçbir müşterinin zor duruma düşmesini istemediklerini kaydeden Erbil, imkân olması hâlinde onları çevirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, bu işin kurallarının ekonomik gerçeklerle yapılacağını söyledi. Erbil, şu anda bunu yaptıklarını ve de yapmaya da devam edeceklerinin altını çizerek, kendilerinin ve sistemin yaklaşımının da bu olduğunu iddia etti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol