kapat ikonu

Banka Kartına Nasıl Taksit Yaptırabilirim?

Banka kartına pek çok durumda taksit yapılmadığı için kredi kartı mantığı ile kullanılamıyor. Ancak bunun da yöntemleri bulunuyor..

  • Kredi
  • 25 Mayıs 2019 21:59
Kart kullanımı günümüzde giderek artan bir sorun haline geldi. yüksek fiyatlı ürünleri bir anda nakit olarak satın alamayan pek çok kişi taksit seçeneği bulunduğu için kredi kartlarına yönelmeye başladılar. Ancak bilinçsiz bir şekilde kredi kartının kullanılması beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Günümüzde alışverişlerde sık sık kullanılan kredi kartları yerine çeşitli alternatifler gündeme gelmeye başladı.
 
Banka kartları ise genellikle kişilerin maaş aldıkları kartlar olarak bilinir. Bu kartlardan online alışveriş yapmak ya da mağazalarda alışverişte kullanmak mümkündür. ancak bu süreç içerisinde banka kartları genellikle taksit seçeneği sunmadığı için tek çekim alışveriş gerçekleştirilmektedir. Bu durum nakit kullanımı ile aynı olduğu için pek çok kişiyi aslında tatmin etmez.
 
Banka Kartı İle Taksit Seçeneği Var Mı?
 
Bu sorunun cevabı bankalara göre değişiklik gösteriyor. Anca genel olarak Türkiye'de hizmet veren bankalar arasında Finansbank haricinde hiç bir bankanın taksit seçeneği maalesef ki bulunmuyor. Ancak finansbank bu konuda yaptığı öncü çalışmalarla birlikte banka kartına taksit imkanı sunuyor. Bu yüzden son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih ediliyor
 
Ancak taksit seçeneğini yanlış anlayarak bu doğrultuda harekete geçip borçlanan kişi sayısının da son derece fazla olduğunun bilinmesi gerekiyor. Banka kartına taksit sisteminde alışveriş yaptığınız ürünün ilk taksit tutarı peşin olarak çekiliyor. Ardından diğer miktarlarda vadeli olarak çekilmektedir. Ancak bu durumda kişilerin sadece hesabında bulunan para kadar alışveriş yapabileceklerinin bilinmesi gerekir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol