kapat ikonu

Banka Kartı İle Taksitli Alışveriş Yapılabilir Mi?

Taksitli alışveriş yapmak pek çok tüketiciyi olumlu etkilerken son zamanlarda banka kartları içinde aynı sistemin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu oldu.

  • Kredi
  • 02 Kasım 2018 11:24
Taksitli alışveriş yapmak pek çok tüketiciyi olumlu etkilerken son zamanlarda banka kartları içinde aynı sistemin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu oldu.
 
Günümüzde herkesin kullandığı kredi kartları özellikle taksit imkanları sunduğu için pek çok kişi tarafından daha cazip bulunuyor. Bu sebepten dolayı yüksek fiyatlı ürünlerin tamamı kredi kartı ile satın alınıyor. Taksitlerle yapılan alışveriş sonrasında belirli aralıklar çerçevesinde aylık olarak ödemeler gerçekleştirilebiliyor. Kredi kartı ile yapılan alışverişler aynı zamanda kişilerin cebinden nakit para çıkmasını ve kişilerin zor durumda kalmasını engellemektedir.
 
Para havalesinin yapıldığı, maaşların çekildiği banka kartlarının da alışverişlerde kullanıldığı biliniyor. Ancak genellikle tek çekim olarak yapılan alışverişlerde vatandaşların büyük kısmı taksit seçeneklerinin de olmasını istiyor.
 
Banka Kartına Taksit Nasıl Yapılır?
 
Günümüzde kredi kartı ile taksitli alışverişin yanı sıra banka kartı ile taksitli alışveriş imkanı sunan tek bankanın Finansbank olduğu ortaya çıktı. finansbank'ın bulunduğu bir banka kartının haricinde diğer bankaların bu konuda herhangi bir çalışmasının olmadığı tespit edildi.
 
Finansbank tarafından 2009 yılında başlatılan taksitli banka kartı çalışması çerçevesinde pek çok kişinin kredi kartı yerine banka kartını kullandıkları öğrenildi. Banka kartında bulunan belirli bir miktardan alışveriş yapıldığı zaman ilk taksit tutarı içeride bulunan bakiyeden çekilir. Sonraki ayda banka kartı içerisinde bulunan taksit tutarı bakiye içerisinden çekilmektedir. Parası olduğu sürece taksitli alışveriş yapmak ancak para bittikten sonra alışverişi sonlandırmak isteyenler için banka kartı kullanımı uygundur.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol