kapat ikonu

Balık Tezgahları Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

Av yasağının başlamasına çok az bir zaman kalmışken balıkçılar denizden bol balıkla dönmeye başladılar. Bunun üzerine balık fiyatları da yüzleri güldürdü.

15 Nisan tarihinde balık ve av yasağının başlaması bekleniyor. Bu süreç içerisinde balıkçı tezgahlarında sergilenen ve satışa sunulan balıkların ise fiyatları büyük şaşkınlığa sebep oldu. Vatandaşlar fiyatlardan dolayı son derece memnun olduklarını dile getirdiler. Vatandaşların balıklara gösterdiği ilgiden balıkçıların da son derece memnun oldukları ortaya çıktı.
 
Çanakkale'de 15 Nisan tarihinde balıkçılar için balıkların göç ve yumurtlama dönemleri düşünüldüğü için bir balık avı yasağı başlatılacak. Ancak av yasağına çok az bir zaman kalmışken balıkçıların ellerinde bol miktarda balıklarla gelmeleri vatandaşın da yüzünü güldürdü. Balık Hali tezgahlarında büyük bir yoğunluğun yaşandığı görüldü. Balık yasağının 15 Nisan tarihinde başlaması ve ardından Eylül ayında sona ermesi bekleniyor.
 
En son balık avı yasağının ise 1 Eylül 2018 tarihinde sona erdiği ifade edilmişti. Fiyatların giderek ucuzlaması vatandaşların alım gücünü de artırdı.
 
Balıkçılar Sezondan Memnunlar
 
Balık esnafı ise sezonun son derece bereketli ve hareketli geçtiğini ifade ediyorlar. Denizlerde balık bolluğunun yaşanmasından dolayı bu durumun tezgahlardaki fiyatlara da yansıdığı ifade edildi. Fiyatlarda meydana gelen düşüşler ise vatandaşların daha çok balık tüketmelerine sebep oldu. Daha önce pahalı olduğu için tercih edilmeyen tadına dahi bakılamayan pek çok balığa bu sezon vatandaşlar uygun fiyatlardan ulaşabildiler. Ancak son günlerde balık yasağının başlamasına az kaldığı için fiyatların geçmişe oranla biraz daha yükseldiği öğrenildi.
Etiketler
Denizde yasadışı avlananların başı yandı!Denizde yasadışı avlananların başı yandı!
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol