kapat ikonu

Bakanlıktan turizme destek: '28 taşınmaz yatırımcıya tahsis edildi'

Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizmi Teşvik Kanunu uyarınca toplamda 28 taşınmazı turizm yatırımcılarına tahsis edecek.

Hükümet bu yıl ciddi biçimde sekteye uğrayan turizm sektörünü canlandırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı da Turizmi Teşvik Kanunu gereğince tasarruf hakkı kendisinde bulunan 9 ildeki 28 kamu taşınmazının yatırımcılara tahsisine yönelik ihaleye çıkarıldı.
 

9 ilde 28 kamu taşınmazı yatırımcılara tahsis edilecek

 
İhale ile birlikte turizme toplamda 26 bin 362 yatak kapasiteli yeni tesislerin kazandırılması bekleniyor. İhale bünyesinde 2016 yılında turizm Teşvik Kanunu gereğince, Antalya’da 6 adet, Muğla’da 3 adet, İzmir’de 5 adet, Mersin’de 5 adet, Ordu’da 3 adet, Aydın’da 2 adet, Denizli ve Giresun’da 1 adet olmak züere toplamda 28 taşınmaz, turizm yatırımcılarına tahsis edilmek üzere ayrılacak. Toplamda 9 ildeki 28 kamu taşınmazı yatırımcılara tahsis edilmiş olacak.
 
 
Milliyet’in haberine göre, turizm teşviği kapsamında turizm yatırımcılarına tahsis edilecek olan toplamda 26 bin 362 yatak kapasiteli tesisler inşa edilmesi planlanıyor.

 

28 taşınmaz için 127 yatırımcı başvuruda bulundu

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı toplantı salonunda, basına görüntü verilmesinin sonrasında basın alınmadan gerçekleştirilen basına kapalı ihalede 28 taşınmaz için 127 tane yatırımcı başvuruda bulunmuş olduğu kaydedildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ihale sonuçları hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, ihale tarihlerinin ilerleyen zamanlarda açıklanacağını bildirdi.
Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol