kapat ikonu

Bakanlıktan Ev Alacaklara Önemli Uyarı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından ev alacaklara yeni bir uyarı yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından ev alacaklara yeni bir uyarı yapıldı.
 
Günümüzde konut alacak ve konut satacak olan vatandaşlara yeni bir uyarı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklamalar sonrasında konut alırken öncelikli olarak enerji kimlik belgesinin olup olmadığına özellikle bakmak gerekiyor.
 
Enerji Kimlik Belgesi aynı zamanda ev kiralayanlar içinde önemli bir detay olarak ifade ediliyor. Günümüz şartlarında bu belge zorunlu tutuluyor. Kimliğe bakılmaksızın yapılan alım satım ve kiralama işlemlerinde ilerleyen dönemlerde sorun yaşanabileceği konusunda özellikle yapıldı.
 
Günümüzde çevrenin korunması adına enerji sistemlerinin verimli ve doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor. Bu durumda enerji çalışmalarının denetimler sonrasında konutlarda da sağlanması ve enerji tüketimini en az seviyeye getirilmesi amaçlanıyor. Enerji Kimlik Belgesi yapılacak çalışmalar ve ardından verilecek gerekli belgeler sonrasında tamamlanmış oluyor. Ev alacak ya da kiralayacak olan vatandaşlara ilerde sorun yaşamamak adına enerji kimlik belgesi sorgulamalarının önemi bir kez daha anlatılmış oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol