kapat ikonu

Bakanlık nafaka sistemi için harekete geçti

‘’Günden Buluşmaları’’nın ilk toplantısında ‘’nafaka sistemi’’nin ele alınacağı açıklandı.

  • Gündem
  • 08 Ekim 2018 11:34
  • Son Güncelleme: 08 Ekim 2018 11:39
Nafaka uygulamalarının, toplumsal gereklilikler ve ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde ilgili tüm taraflarca kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini arzu ettiklerini dile getiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, önemli açıklamalarda bulundu.
 
‘’GÜNDEM BULUŞMALARI’’NIN İLK TOPLANTISINDA ELE ALINACAK
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığınca "Gündem Buluşmaları" toplantısı gerçekleştirilecek. Söz konusu görüşmelerin ilk toplantısının da, "nafaka sistemi" olduğu öğrenildi.
 
İKİ BAKANLIK NAFAKA KONUSUNU MERCEK ALTINA ALACAK
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı söz konusu konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, kamuoyunda nafaka süresi ve nafaka miktarı konularında son dönemde sıklıkla dile getirilen eleştirilerin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı iş birliği kapsamında mercek altına alınacağına vurgu yapıldı.
 
Öte yandan yapılan açıklamada akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, nafaka süresi ve miktarına ilişkin uygulamaları değerlendirmek ve istişare etmek üzere adli sistemde yer alan uygulayıcılarla bir araya geleceği öğrenildi.
 
İKİ BAKAN KONUYU MASAYA YATIRACAK
 
10 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilmesi planlanan toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün katılımıyla, nafaka sistemi tüm boyutlarıyla masaya yatırılacak.
 
BAŞKAN ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI PROGRAMDA YER ALIYOR
 
Konuya ilişkin değerlendirme yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nafaka ödeme sistemi ile ilgili faaliyetin Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, "100 Günlük İcraat Programı"nda yer aldığına vurgu yaptı.
 
Nafaka uygulamalarının, toplumsal gereklilikler ve ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde ilgili tüm taraflarca kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi yönünde görüşünü açıklayan Selçuk, toplantıda, mevcut uygulama örneklerinin sunulacağını ve bu konudaki tecrübelerin dinleneceğini duyurdu. Bakan, sözlerinin sonunda uygulamaya yönelik önerilerin geliştirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol