kapat ikonu

Bakanlık cam filmi hakkında kararı açıkladı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından cam filmi konusunda son açıklama yapıldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından cam filmi konusunda son açıklama yapıldı.
 
Son dönemlerde araç sahiplerini en çok etkileyen durumların başında cam filmi konusu geliyordu. Bu süreç içerisinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katılmış olduğu bir toplantı sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamalarda cam filmi kararında birtakım değişikliklerin olduğu ifade edildi.
 
Geçtiğimiz yıl Emniyet Genel Müdürlüğü incelemelerinde cam filminin herhangi bir zararının olmadığını dile getirmiş ve yasak kaldırılmıştı. Ancak sonrasında cam filminin geçtiğimiz haftalarda tekrar yasaklanması kafaları karıştırdığı gibi birtakım soru işaretlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.
 
Tartışmalar devam ederken bu süreçte Başbakan tarafından konunun tekrar görüşülebileceği dile getirildi. Yapılan görüşmeler sonrasında yasak biraz olsun yumuşatılmış oldu. Yasak çerçevesinde azda olsa görüntünün alınması isteniyor. Bu şekilde cam filmi kullanımı serbest bırakılacak. Ancak tamamen görüntünün ortadan kaldırılması halinde belirlenen para cezası ve trafikten men kuralının uygulanması planlananlar arasında yer alıyor. Bu durum araç sahiplerini biraz olsun yatıştırmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol