kapat ikonu

Bakandan Üreticilere Büyük Hibe Müjdesi Geldi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli binlerce üreticiye çağrıda bulundu. 60 milyon euroluk hibelerin yapılacağı ifade edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığından binlerce üreticinin yüzünü güldürecek yeni bir çalışma paylaşıldı. Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı 2 kapsamında pek çok üreticinin ve üretimin desteklenmesi için hem üreticilere hem de yatırımcılara toplam 60 milyon euro değerinde hibenin verileceği açıklandı. Bu açıdan desteklenen sektörlerde açıklandı. Süs bitkileri, arıcılık, kültür balıkçılığı bu sektörler arasında yer alıyor.
 
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından gerçekleştirilen bir çağrı ilanı toplantısı sırasında çalışmanın ve verilecek hibenin detayları da paylaşıldı. Kırsalın normal durumlarda uzak bir bölge olarak görüldüğü ancak bu yanlış algının kırılması için üretimin ana merkezi olduğunun farkına varılması için desteklerin verileceği müjdesi paylaşıldı.
 
Hibeyle Birlikte Vergi Muafiyeti de Söz Konusu Olabilir!
 
Programın ve hibenin detaylarını açıklayan Pakdemirli önemli detaylara da yer verdi. 42 ilde yatırımcılarla üreticilerin buluşturulduğunu anlattı. Proje sayesinde şimdiye kadar kırsal alanlarda 10 milyar lira tutarında ciddi yatırımların yapıldığı ifade edildi. Bu yatırımlarla birlikte 60 bin yeni istihdam oluşturuldu. Tüm bu çalışmalar hem üretici açısından hem de yatırımcılar açısından son derece önemli bir süreç olarak ifade ediliyor. Yapılacak projenin detayları arasında görüşülebilir nitelikte olarak bazı konularda vergi muafiyetleri de söz konusu.
 
Yatırımcılar ve üreticiler tarafından en çok hangi sektörlerin destekleneceği merak edilmişti. Desteklenecek pek çok sektör bulunuyor. Ancak bunlar arasında arıcılık, süs bitkiciliği ve kültür balıkçılığının da yer alması pek çok kişiyi sevindirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol