kapat ikonu

Bakandan filmli cam ve yerli otomobil açıklaması

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında cam filmi ve yerli otomobil hakkında son karar verildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında cam filmi ve yerli otomobil hakkında son karar verildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamaların ardından son dönemlerin en tartışmalı konusu olan cam filmi ve yerli otomobil hakkında önemli açıklamalarda bulunması dikkatlerden kaçmadı. Cam filmi son zamanlarda binlerce araç sahibi tarafından tepkilere neden olmuştu. Tartışmaların alevlenmesini engellemek için kamuoyundan anlayış beklediklerini belirtti. Kamuoyunda daha önce filmli camın serbest olduğu yönünde bazı iddialar gündeme gelmeye başlamıştı. Ancak durumun öyle olmadığı defalarca dile getirildi.

Geçen yıl yapılan görüşmeler sonrasında filmli camların belirli bir dereceye kadar kullanılabildiği ancak derecenin aşılması halinde kullanımın yine yasak olduğu ifade edilmişti. Yasak bu süreçte geçen yıl olduğu gibi yine devam ediyor. Vatandaşların endişelerinin yersiz olduğu ifade edildi.

Yerli otomobil hakkında da çalışmalar devam ederken yakın zamanda iyi haberlerin verileceği belirtildi. Ancak bu süreç içerisinde filmli camlar hakkında da bilgi verilecek. Son kararın yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol