kapat ikonu

Bakandan BEDAŞ'a ani baskın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü'ne (BEDAŞ) ani bir baskında bulunarak çalışmaları inceledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetlerin ardından BEDAŞ'ın Taksim'deki Genel Müdürlük binasına baskında bulunarak, elektrik ve doğal gaz arzının 7/24 sağlanmasının öneminden bahsetti.
 
TRAFO MERKEZİNDEKİ ARIZAYA MÜDAHALE EDEN EKİPLERLE GÖRÜŞTÜ
 
BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit'ten çalışmalar ile ilgili bilgi alan Dönmez, görüntülü bağlantıyla Beşiktaş'taki bir trafo merkezinde arızaya müdahale eden ekiplerle görüşerek, çalışmalarını inceledi. Bakan Dönmez, bugün BEDAŞ'ın çağrı merkezine habersiz bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, bunu ara ara gittikleri diğer bölgelerde de yaptıklarını ifade ederek, ekiplerin 7 gün 24 saat görevinin başında bulunduğunu belirtti.
 
ELEKTRİK VE DOĞAL GAZIN KESİNTİSİZ, KALİTELİ ŞEKİLDE TAŞINMASI ÖNEMLİ
 
Elektriğin ve doğal gazın kesintisiz, kaliteli şekilde vatandaşlara ve tüketicileri iletilmesi, taşınmasının kendileri için son derece önemli bir konu olduğunu dile getiren Dönmez, Türkiye’nin çok büyük bir şebeke ağının olduğunu anımsatarak, bunun birtakım getirdiği zorluklar olduğunu, fakat bu zorlukların şirket çalışanları için ya da kendileri için bir mazeret olmadığını söyledi. Dönmez, bugün bizzat gelerek bir dağıtım şirketinin merkezinde de gelen arızaları, arızalara yetişme sürelerini, buradaki otomasyon, scada merkezinden güncel bilgileri aldıklarını vurgulayarak, TEDAŞ ekiplerinin de dağıtım şirketlerinin yaptığı faaliyetleri yasa gereği denetlediğini anlattı.
 
MÜŞTERİ ŞİKÂYETLERİNİN YOĞUN GELDİĞİ BÖLGELERDE HASSASİYETLER DAHA FAZLA OLACAK
 
Onların da özellikle son dönemde bu denetimleri artıracaklarını aktaran Dönmez, özellikle müşteri şikâyetlerinin yoğun geldiği bölgelerde bu hassasiyetin daha fazla olacağının sinyalini vererek, bu vesileyle elektrik dağıtım sektöründe çalışanlara da müşteriden gelen bu tip bildirimlere, arızaya, şikâyete anında dönüş yapıp gereğini yapmaları yönünde telkinde bulundu.
 
SOKAK LAMBALARI İÇİN CEP TELEFONU UYGULAMASI
 
Bakan Dönmez, genel aydınlatmanın da elektrik dağıtım şirketlerinin sorumluluğunda bulunduğunu anımsatarak, ara ara aydınlatmanın yeteri kadar olmadığı ya da arıza yaptığı yönünde şikâyetler geldiğine işaret etti. Bunun şimdiye kadar çağrı merkezlerine gelen bildirimler veya ekiplerin sahadaki incelemeler esnasındaki tespitleri kapsamında devam ettiğini aktaran Dönmez, birçok alanda kolaylık sağlayan teknolojinin bu işte de kullanılacağını söyledi. Bir mobil uygulamadan bahseden Dönmez, arızanın olduğu bölgelerde fotoğraf görüntüsü ve lokasyonun bildirilmesiyle birlikte çok kısa süre içerisinde dağıtım şirketlerinin mobil uygulama üzerinden gelecek arızalara da müdahale edeceğini bildirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol