kapat ikonu

Bakandan 30 bin TL hibe için 'başvuru ücreti' açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik genç çiftçilere verilecek olan 30 bin TL hibe desteğindeki başvuru ücretleriyle ilgili asılsız haberlere ilişkin uyarılarda bulundu.

  • Kredi
  • 11 Nisan 2016 15:30
Bakan Çelik, hibe desteği için dosya ve proje hazırlama ücretleriyle olarak kamuoyunda dolaşan söylentilere inanılmaması gerektiğini vurguladı. Çelik proje ve dosya hazırlatma için ücret talep edilmesinin söz konusu olmadığını ayrıca hibe desteği için başvuruda bulunan genç evli çiftçilerden herhangi bir proje hazırlamalarını istemediklerini de belirtti.
 
Genç çiftçilerden proje ve dosya masrafı isteneceğine dair çıkan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini ifade eden Çelik, hiçbir şekilde genç çiftçilerden başvuruda bulunurken masraf yapılacak herhangi bir şey istenmeyeceğinin altını çizdi.
 
Çelik, hibe desteğiyle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı" gereğince tertiplenen ve kamuoyunda genç çiftçilere 30 bin lira hibe desteği olarak bilinen projenin "Uygulama Rehberi"nin yayımlanmış olduğunu duyurdu.
 
Bakan Çelik yazılı açıklamasının sonunda proje hazırlanmasına gerek olmadan hibe desteği için başvuruda bulunmanın mümkün olduğunu, başvuruların 12 Nisan tarihine kadar süreceğini,kamuoyunda bu işlemler için ücret istendiğine dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu dile getirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol