kapat ikonu

Bakan Varank, gurur veren tabloyu açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye ekonomisinin kararlı adımlarla devam ettiğini, ekonomiye olan güvenin de her geçen gün artığını söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye ekonomisinin kararlı adımlarla devam ettiğini, ekonomiye olan güvenin de her geçen gün artığını söyledi.

Maaşları devlet tarafından ödenecek

Bakan Varank, her yeni istihdam için işverenlerin SSK primlerini ve vergilerini 12 ay boyunca devlet tarafından ödeneceğini, Nisan sonuna kadar her bir ilave istihdam için sigorta primleri ve vergilerinin yanında maaşlarını da devletin ödeyeceğinin müjdesini verdi.

“Doğal gazın fiyatında yüzde 10'luk indirim yaptık"

Üretim cephesinde de çok önemli yeniliklere imza atıldığını söyleyen Varank, "Organize sanayi bölgelerinde bedelsiz arsa tahsisinin kapsamını genişlettik. Arsa tahsis süreçlerini de hızlandırdık. Ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında yüzde 10'luk indirim yaptık" dedi.

“Türkiye’nin en önemli gündem maddesi”

Bakan Varank, tarımsal üretimin de ihmal edilmediğini, bu kapsamda bakanlığın sera teşviklerini artırdığını, Türkiye ekonomisinin kararlı adımlarla yoluna devam ettiğini, ekonomiye olan güvenin de her geçen gün artığını, sadece bunlarla yetinilmeyeceğini, gündemlerinde yerlileşme adımları olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde savunma sanayisinde yakaladıkları başarının diğer alanlarda da elde edileceğini, Milli teknoloji, güçlü sanayi anlayışını Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden birisi yapacaklarını söyledi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol