kapat ikonu

Bakan Kurum’dan ‘Türkiye’de yatırım’ çağrısı

G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı’nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Türkiye’de yatırım çağrısında bulundu.

  • Gündem
  • 16 Haziran 2019 12:52
  • Son Güncelleme: 16 Haziran 2019 13:01

G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı’nda yabancı yatırımcılara çağrıda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Yabancı yatırımcıları da büyümekte olan, yatırım fırsatı açısından avantajlı ülkemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İklim değişikliğine uyum sağlanması bağlamında dayanıklı altyapının inşa edilmesinin Türkiye için büyük önem arz ettiğine dikkati çeken Kurum; “Ülkemizdeki dayanıklı altyapının geliştirilmesi çalışmaları henüz başlangıç aşamasında. 2012'den itibaren ülkemizde afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi için adeta bir seferberlik başlatıldı. Kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında, yaklaşık 6,5 milyon konutun yeniden yapılandırılmasını hedefliyoruz. Amacımız her yıl 300 bin konutu dönüştürmek. Ancak dayanıklı altyapının inşa edilmesi ve iklim değişikliğine uyum sağlamanın yatırım maliyeti oldukça yüksek. Yabancı yatırımcıları da büyümekte olan, yatırım fırsatı açısından avantajlı ülkemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol