kapat ikonu

Bakan Kurum, İstanbul'da yapılacak "sosyal konut" sayısını verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum; AK Parti’nin vatandaşın da desteği ile İstanbul'u baştan sona ihya ettiğini söyledi.

  • Emlak
  • 26 Mart 2019 15:42

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; AK Parti’nin vatandaşın da desteği ile baştan sona ihya ettiğini dile getirerek, "Hiçbir rakam İstanbul'a olan borcumuza kafi gelmez ama bakın, İstanbul'a son 16 yılda, tam 235 milyarlık kamu yatırımı yaptık. Bakanlık olarak da İstanbul'a yaptığımız toplam yatırım 92 milyar. 20 milyarlık yatırımımız da devem ediyor” dedi.

“6 bin 300 sosyal konut İstanbul’da yapılacak”

Bu yıl için açıkladıkları 50 bin sosyal konut projesinin 6 bin 300'ünün İstanbul'a yapılacağını belirten Bakan Kurum, vatandaşların aylık 652 liradan başlayan taksitlerle 20 yılda ev sahibi olacağını söyledi.

“250 milyon sosyal konut yapılacak”

Bakan Kurum; bunun sosyal konut projesinin ilk etabı olduğunu, 250 milyon sosyal konut yapacaklarını, Cumhurbaşkanından aldıkları ilham ve talimatla ülkede ev sahibi olmayan dar gelirli vatandaşın kalmayacağını belirtti.

İmamoğlu açıklaması

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun, belediye başkanı olduğu Beylikdüzü'nde bir şey yapmadığını söyleyen Kurum, "Bu zat, 5 yıl boyunca Beylikdüzü'nde belediye başkanlığı yapmamış, başkanlık makamını işgal etmiş. Sorunları çözmemiş, elle tutulur hiçbir proje üretmemiş.

Şimdi bu zat, çıkmış İstanbulluların oyuna talibim diyor. Utanmadan sizlerin huzurunda asılsız iddialarda da bulunmaktan geri durmuyor" diye konuştu.

“Aramıza kimsenin girmesine müsaade edemeyiz”

Kartal'da yıkılan binanın ardından bölgedeki çalışmaların hızla yürütüldüğünü ve yeni binaların temelinin atıldığını anımsatan Kurum, "Milletimizle aramıza kimsenin girmesine müsaade edemeyiz. Bu CHP zihniyeti, sıcak bir yaz günü, güneş tam tepede ve şehri cayır cayır yakarken, buz satan müflis bir tüccar gibi. O sıcak günde sermayesi buz olanın geleceği de yoktur, söyleyecek sözü de yoktur, bu aziz millette karşılığı da yoktur" dedi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol