kapat ikonu

Bakan Dolandırıcılara Sert Çıktı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba fatura dolandırıcılarına karşı savaş açarken bu konuda uyarı yaptı.

  • Gündem
  • 05 Eylül 2017 11:58
  • Son Güncelleme: 05 Eylül 2017 15:46
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba fatura dolandırıcılarına karşı savaş açarken bu konuda uyarı yaptı.
 
Kurban Bayramı sebebiyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba geçtiğimiz günlerde memleketi olan Şanlıurfa'ya ziyarete gitti. Bayram ziyaretinin yanı sıra bazı açıklamalarda bulunmak için toplantı düzenleyen Ahmet Fakıbaba özellikle vatandaşların bölgedeki sorunlarını ele alarak yapılacak çalışmalar hakkında açıklama yaptı. Bölgede tarımsal bazı problemlerin olduğu yönünde açıklamalar yapıldı. Bunun ardından tarımsal sorunların üstesinden gelineceği yönünde önemli müjdeler verildi. Suruç ilçesi içerisinde taban suyunun giderek azaldığı belirlenmişti. Bu süreçte önlemlerin alınması planlanıyor.
 
Gıda Bakanı Ahmet Fakıbaba bu süreçte tarımsal problemlerin çözümü için devletin gerekli destekleri vereceğini belirtti. Tarımla uğraşan, üretmeyi seven vatandaşların her sorunu ile zaman içerisinde mutlaka ilgilenileceği belirtilmişti. Tarım arazilerinin son yıllarda betonlaşmaya başladığı tespit edilmişti. Bu sorunun ilerleyen dönemlerde üretimin tamamen durma noktasına gelebileceğini belirlediği için çözüm odaklı çalışıldığı belirtildi.
 
Son dönemlerde en çok dikkat çeken problemlerin başında fatura yolsuzluklarının geldiği tespit edilmişti. Fatura yolsuzlukları ile mücadele etmek için yeni bir dönem başlatıldı. Daha önceki dönemlerde yaşanan yolsuzlukların bundan sonraki dönemde yaşanmasının mümkün olmayacağı belirtildi. Sahte faturayı kullananlar kadar sahte faturanın kesilmesine sebep olan kişilerinde suçlu olduğu açıklandı. Gerekli tedbirlerin alınması için denetimler başlatıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol