kapat ikonu

Bakan Aslan'dan 'köprü çalışması' açıklaması

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde serbest geçiş sistemi (SGS) ile ilgili çalışmaların başladığını ve tıkanıklık olmaması için vatandaşların bu süreçte tedbirli davranması

Hürriyet'te yer alan habere göre, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde de başlayacak olan serbest geçiş sistemi çalışmalarının, köprülerde tıkanıklığa neden olduğuna yönelik şikâyetleri yanıtlayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan, günlerden beri televizyonlarda bu çalışmaların başlayacağının duyurulduğunu, vatandaşların buna göre önlem alması gerektiğini söyledi. Arslan, çalışmaların planlanan takvimde tamamlanacağını söyledi.
 
Arslan, TBMM’deki sohbetinde, tadilat nedeniyle İstanbul trafiği ve köprülerdeki tıkanma nedeniyle vatandaşların şikâyetçi olduklarının anımsatılması üzerine, “Bazı sürücüler niye önceden haber vermedi diyor ama, ben 10 gündür TV programlarına katılarak bunu bizzat duyurdum. Ayrıca açıklamalar yapıldı. Haberdar olmalarını sağladık. Tedbirlerini alsınlar. Ben çalışmaları an be an takip ediyorum. Bu çalışmayı 7/24 yapamazsınız. İşlerin bir akış sırası var. O akış sırasına göre yapılıyor.” Çalışmaların, 15 Temmuz’da tamamlanmasının planlandığı açıklanmıştı.
 
Hürriyet
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol