kapat ikonu

Bakan Albayrak'tan indirim müjdesi

Katıldığı bir programda Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak doğalgaza yakın zamanda indirim yapılabileceğini söyledi.

Bakan Albayrak'tan doğalgaza indirim müjdesi geldi.Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Enerji Bakanı Berat Albayrak, doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağını açıkladı.

 

Bakan Albayrak doğalgaz yüzünden uzun süre zarar edildiğini ancak zamanla enerji fiyatlarının düştüğünü dile getirdi.

Türkiye’nin büyümesini destekleyecek nitelikte önemli yatırımlar yaptığını açıklayan Bakan Albayrak, Türkiye’nin enerji konusunda fakir olduğunu ancak doğalgazda yaşanan sıkıntılara rağmen bu durumun halka yansıtılmadığını ifade etti. Albayrak, “Krizlerden kaynaklı bir sıkıntı yaşamadık. Doğalgazda ciddi artışlar yaşandı. Türkiye gaz fiyatlarının artışlarından dolayı ciddi bir maliyetle karşı karşıya kaldı. Hükümet olarak artışları uzun süre sübvanse ettik. Uzun yıllar zarar ettik. Yeni dönemde enerji enerji fiyatlarında düşme yaşanıyor” dedi.

Bakan bu durumun fiyatlara da yansıyacağını ve kısa sürede fiyatların 6 ay 1 yıl öncesindeki fiyatlara çekilebileceğini ifade etti.

Enerjide meydana gelen düşüşlerin Botaş ve tüketici üzerine indirim olarak yansıyacağı tahmin ediliyor.

Bakan akaryakıtta ciddi anlamda bir indirim meydana geldiğini de sözlerine ekledi. Önümüzdeki beş yıl içinde ciddi anlamda yatırımlar meydana geleceğini dile getiren Albayrak, açıklamasında elektriğe indirim gelebileceğinin de müjdesini vermiş oldu.

 

http://www.ekogundem.com

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol