kapat ikonu

Bakan Albayraktan Doğalgaz Açıklaması!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2017 yılının sonunda faaliyete geçecek olan iki yeni tesis hakkında açıklama yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2017 yılının sonunda faaliyete geçecek olan iki yeni tesis hakkında açıklama yaptı.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katılmış olduğu toplantı sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Doğalgaz depolama alanlarının artırılması ve tüketim verimliliğinin yükseltilmesi için Hatay Dörtyol bölgesinde bulunan iki adet tesisin 2017 yılının sonunda faaliyete açılacağı müjdesi verildi.
 
Yapılan çalışmaların ardından yıllık tüketim oranlarının yüzde 20 seviyelerine kadar çıkarılması planlananlar arasında yer alıyor. Doğalgaz ve petrol konusunda dışa bağımlılığın ne kadar yüksel olduğu bilinirken bu oranların azaltılması ve ilerleyen yıllarda Türkiye'nin kendi kendisine yetebilmesi için çalışmaları devam ettirileceği yönünde müjdeler verildi.
 
Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında 2018 yılında Meclis Bütçe ve Planlama Komisyonu tarafından gerçekleştirilecek olan bütçe ayrımı açıklandı. Bu açıklamaya göre belirlenen düzeyde çalışmalar yapılacak. Doğalgaz tüketiminin her geçen gün arttığı gözler önünde bulundurulduğu zaman Türkiye'nin 81 ilinde doğalgaz ulaştırılmayan bölgenin olmayacağı ifade edildi. Bu sebeple çalışmalara ağırlık verildiği öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol