kapat ikonu

Bakan Albayrak: Enflasyonda iyileşmenin başarısını sağladık

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Aldığımız önlemler ve ekonomi kurumlarının ortaya koyduğu güçlü koordinasyonla kriz sevdalılarını hüsrana uğrattık dedi

  • Finans
  • 20 Şubat 2020 14:58
  • Son Güncelleme: 20 Şubat 2020 17:43

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada, alınan önlemler, ekonomideki kurumların ortaya koyduğu güçlü koordinasyon ve iş dünyasına verilen destekle kriz sevdalılarını hüsrana uğrattıklarını söyledi. Albayrak, enflasyonda, kurda ve faizlerde ihtimal dahi verilmeyecek bir iyileşmenin başarısını sağladıklarını belirterek, bunun yeterli olmadığını ve daha yeni başladıklarını söyledi.

TÜRKİYE'NİN İTHAL İKAMESİ YAPACAĞI, İHRACATI ARTIRACAĞI BİR DÖNEM OLACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomik gelişmelere dair yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "İVME finansman paketimizde artık TLREF endeksli ve sabit faizli iki seçenekli döneme geçiyoruz. Faiz oranı 5 yıla kadar olan İSTOD kredisinde yüzde 10'dan yüzde 9'a indi. Artık Türkiye'nin ithal ikamesi yapacağı, ihracatı artıracağı, yüksek katma değerli üretim yapacağı alanlarda uzun vadeli Türk lirasına dayalı bir fonlama modelini hayata geçireceğiz. Makro-ekonomik göstergelerdeki iyileşmenin, piyasalardaki rahatlamanın yakın zamanda tabana yayılacağından, toplumun tüm kesimlerine yansıyacağından kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol