kapat ikonu

Bahçeli'den EYT açıklaması!

MHP Genel Başkanı Bahçeli, EYT konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aynı fikirde olduklarını söyledi.

  • Gündem
  • 19 Kasım 2019 16:45
  • Son Güncelleme: 19 Kasım 2019 16:54

Soğuk algınlığı rahatsızlığı nedeniyle bir süredir partisinin grup toplantılarını gerçekleştiremeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün milletvekilleriyle yemekte bir araya geldi. Yemeğin ardından Meclis kulisine geçen Bahçeli'ye çok sayıda siyasi 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısı sonrasında MHP lideri Bahçeli'yi Meclis kulisinde ziyaret etti. Ziyarette çok sayıda MHP'li hazır bulunurken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli ile sohbeti yaklaşık yarım saat sürdü.

Bahçeli daha sonra gazetecilerle de sohbet etti. Gazetecilerle bir araya gelmeyi çok özlediğini belirten Bahçeli, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

"HAL HATIR SORDU"

Bir süredir partisinin grup toplantısını yapmadıklarını belirten Bahçeli, "Geleneksel, milletvekili arkadaşlarımızla her salı yemeğimizi gerçekleştirdik. Bugün de kendileriyle birlikte olmayı arzuladık. Sizleri de gördük. Cumhurbaşkanı ile sohbet toplantısı oldu, hal hatır sordular. Rahatsızlık sürecimizde bize yakın alaka gösteriyor" diye konuştu.

Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili olarak da şunları kaydetti:

"Bütün siyasi partiler, 7 Haziran seçimleri öncesinde bir toplumsal talebin belli bir bölümü olarak ortaya çıkan bu gruba ses vermek açısından, onların görüşlerini değerlendirmek için seçim beyannamelerinde erken emeklilikle alakalı bir pasaj koymuşlardı. Bu pasajı MHP de kendi seçim beyannamesinde koydu hatta bir arkadaşımız Meclis açılır açılmaz bir de yasa teklifi vermişti. Fakat gelişmeler bazı yansımalar dikkate alındığında Cumhurbaşkanının son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirme."

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol