kapat ikonu

Bağkurlu erken emekli olabilecek

Çalışanların hayalini kurdukları erken emeklilik için önemli bir adımın atıldığı ifade edildi.

Çalışanların hayalini kurdukları erken emeklilik için önemli bir adımın atıldığı ifade edildi.
 
Son dönemlerde hükümet bağkurlu olan kişilerin yüzünü güldürmek ve bir türlü çeşitli sebeplerden dolayı emekli olamayan ancak olmak adına uğraşan kişiler için büyük bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Yapılan çalışmalara göre yaş ve sigortalılık süresini doldurmuş emekliliği hak etmiş ancak buna rağmen bir türlü emekli olamayan kişiler için yeni bir düzenlemenin getirilmesine karar verildi. Yapılandırma kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara göre vatandaşlara kredi verilmesinin uygun olduğu belirlendi. Düşük faizli olarak verilecek bu kredilerin ardından prim ödemelerini yapacak olan vatandaşların herhangi bir probleme gerek kalmaksızın emekli olabilecekleri öğrenildi.
 
Bu kişilere verilecek olan düşük faizli krediler kullanılarak gerekli prim ödemeleri yapılacak. Prim ödemelerinin yapılmasının ardından hak ettikleri emeklilik sistemi tanımlanmış olacak. Kredinin geri ödemeleri ise emekli maaşı ile sorunsuz bir şekilde yapılabilecek. Yapılandırma kapsamında gerçekleşecek bu sistem için emeklilerin herhangi bir teminat göstermelerine gerek kalmayacak. Bir süredir hükümet tarafından gerçekleştirilen çalışmaların son dönemlerde gerekli olan tüm imkanları sağladığı ortaya çıkmış oldu.
 
Yapılan istatistiklere bakıldığı zaman son dönemlerde pek çok kişinin erken emekli olamadıkları için büyük bir mağduriyet içerisine girdikleri öğrenildi. Bu istatistiklere göre tam 900 bin kişinin durumdan olumsuz etkilendiği belirlenmişti. Yapılan çalışmaların ardından bu kişilere erken emeklilik fırsatı tanınmış oldu.
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol