kapat ikonu

Avrupalı Türkler için ülkede gayrimenkule yatırım zamanı

JLL Türkiye Ülke Başkanı Alkaş, bu dönemin yurt dışında yaşamını sürdüren vatandaşlar için de Türkiye'de daha sağlam ve avantajlı gayrimenkul edinme bakımından önemli bir süreç olduğunu iddia etti.

  • Emlak
  • 16 Şubat 2019 12:35
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Gayrimenkul hizmetleri sunan JLL'nin Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, içinde bulunduğumuz bu dönemin yurt dışındaki Türkler bakımından Türkiye'de gayrimenkule yatırım zamanı olduğunu ifade ederek, bu dönemin yurt dışında yaşamını sürdüren vatandaşlar için de Türkiye'de daha sağlam ve avantajlı gayrimenkul edinme bakımından önemli bir sürece işaret ettiğini ileri sürdü.
 
Yabancı yatırımcının Türkiye’ye olan yatırım iştahında bekle-gör durumu gözlemleniyor
 
Çünkü şu anda onların dövizle kazançlarını Türkiye’de TL olan fiyatların daha da avantajlı bir duruma dönüştürdüğünü dile getiren Alkaş, yabancı yatırımcının Türkiye'ye olan yatırım iştahında biraz bekle-gör durumu gözlemlediklerini anlatarak, geçen senenin ağustos ayı itibarıyla başlayan sürecin giderek etkisini kaybettiğini savundu.
 
Ağustos ayında başlayan fırtına yerini durulmaya bıraktı
 
Alkaş, çünkü şu anda geçen senenin ağustos ayından itibaren başlayan fırtınanın giderek yerini bir durulmaya bıraktığını kaydederek, Türkiye’nin yine de bir güvenli yatırım limanı havasına dönüştüğünü söyledi. Bunun sinyallerinin geldiğinden bahseden Alkaş, seçimden sonra da bunun sürdürülmesi hâlinde şu andaki döviz dalgalanmalarını kontrol altına almaya muvaffak olunduğu gibi giderlerin de kontrol edilebilmesi durumunda daha iyi bir yana doğru gidilebileceğini aktardı.
 
Kıyı şehirleri her zaman avantajlı
 
Avrupalı Türklerin Türkiye'de gayrimenkul alanında gerçekleştireceği yatırımların avantajlarına da değinen Alkaş, şu anki dönemin onlar bakımından "yatırım yapma zamanı" olduğunu öne sürerek, bu dönemin yurt dışında yaşamını sürdüren vatandaşlar için de Türkiye'de daha sağlam ve avantajlı gayrimenkul edinme bakımından önemli bir sürece işaret ettiğini yineledi. Alkaş, şu anda onların dövizle kazançlarını Türkiye’de TL olan fiyatları daha da avantajlı bir duruma dönüştürdüğünü savunarak, gayrimenkul yatırımı çekme bakımından kıyı şehirlerinin her zaman avantajlı olduğuna dikkati çekti.
 
Şanlıurfa dünyanın en önemli turizm merkezlerinden olacak
 
Türkiye’nin turizmde yine bir hamle yapmaya başladığını anımsatan Alkaş, bu sene turist sayısının yine artacağını ve bundan dolayı turistik bölgelere cazibenin gelecek yıllarda aynen devam edeceğini ifade ederek, bunun yanında da hiç umulmadık bir biçimde Göbeklitepe örneğinde olduğu gibi Şanlıurfa’nın pek yakında dünyanın en önemli turizm merkezlerinden olacağını dile getirdi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol