kapat ikonu

Avrupalı turistler Türkiye'yi tercih edecekler

Bu yıl gelen Avrupalı turistin gelecek yaz Türkiye'ye gelmek için şimdiden talep patlamasına neden olduğu ifade edildi.

Bu yıl gelen Avrupalı turistin gelecek yaz Türkiye'ye gelmek için şimdiden talep patlamasına neden olduğu ifade edildi.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yapmış olduğu açıklamalarda önemli ifadelerde bulundu. Türkiye turizmi açısından 2017 yazının son derece verimli geçtiği ifade edilmişti. Bu çerçevede 2018 yılı turizminden çok daha umutlu oldukları ifade edildi. Toplantıya turizm sektörünün önemli temsilcilerinin katılması da dikkat çekti.
 
Türkiye turizmi yaşanan siyasal ve ekonomik sorunlardan dolayı son yıllarda çeşitli sorunlar yaşamışlardı. Bu sorunlar yavaş yavaş çözüme kavuşturulurken 2017 yazında birçok turist tarafından tercih edilen Türkiye özellikle yabancılara tekrar ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece büyük heyecan yaşamışlardı.
 
Yapılan istatistiklere ve çağrılara bakıldığı zaman Avrupalı turistlerin son dönemlerde yeni yaz dönemi için tekrar ülkeye gelmek için can attıkları belirlendi. Bunun üzerine şimdiden çeşitli rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Gelecek yaz döneminde Avrupalı turistlerin sayıca çok daha fazla olmaları bekleniyor. Türkiye turizminin verdiği hizmetlerden dolayı son derece memnun oldukları ve çevrelerine önererek sayının artmasına sebep oldukları görüldü.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol