kapat ikonu

ATO 'yerli üretime' danışman oluyor

İşletmelere finansman desteğiyle yerli ve millî üretim için uygun koşullar sağlamak amacıyla özel ihtisas komisyonları kuruldu.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, işletmelere finansman desteğiyle yerli ve millî üretim için uygun koşullar sağlamak vesilesiyle özel ihtisas komisyonlarını kurduklarını duyurdu.
 
ATO bünyesinde yeni kurulan "Yerli ve Millî Üretim Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu" ile "Devlet Destekleri ve Mevzuat Araştırma Koordinasyonu Özel İhtisas Komisyonu"na ilişkin değerlendirmede bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yerli ve millî üretimi öncelikli şekilde gündemlerinde tuttuklarını ifade etti.
 
DEVLET DESTEKLERİ MERCEK ALTINDA
 
Baran, bu kapsamda ATO üyelerine yönelik devlet desteklerini mercek altına aldıklarını söyleyerek, ATO olarak yerli üretim hamlesi için çalıştıklarını belirtti. "Teknolojik Dönüşümde Kamu Alımlarının Rolü: Yerli ve Milli Üretim Çalıştayı" ve beraberinde yürüttükleri pek çok faaliyetle üyelerine bir vizyon çizmeye gayret ettiklerini bildiren Baran, bu çerçevede edindikleri birikimle "Yerli ve Millî Üretim Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu"nu kurduklarını anlattı.
 
‘’MİLLÎ PARANIN KORUNMASI ÖZ DAVAMIZDIR’’
 
Baran, hükûmetin yerli ve millî üretim davası, millî paranın korunması ve güçlendirilmesinin kendilerinin de öz davası olduğunu vurgulayarak, kurulan ‘’Yerli ve Millî Üretim Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu’’ ile yerli ve millî ekonominin tesisi yönünde stratejiler ve modeller geliştirileceğinin sinyalini verdi.
 
YERLİ VE MİLLÎ ÜRETİM İÇİN UYGUN KOŞULLAR SAĞLANACAK
 
Özellikle yerli ve millî üretim yapan işletmelerin yatırımlarını hızlandırmak ve üretim kapasitelerini artırmak amacıyla da ‘’Devlet Destekleri ve Mevzuat Araştırma Koordinasyonu Özel İhtisas Komisyonunu’’ kurduklarını dile getiren Baran, işletmelere finansman desteği ile yerli ve millî üretim için uygun koşullar sağlamayı görev edindiklerini söyledi.
 
ETKİN ÇÖZÜM PLATFORMU OLUŞTURULACAK
 
Öte yandan ‘’Devlet Destekleri ve Mevzuat Araştırma Koordinasyonu Özel İhtisas Komisyonu’’ ile üyelerine çalışma alanlarına yönelik devlet destekleri hakkında bilgilendirmeler yapılacak. Baran, özel ihtisas komisyonlarını kurarken, "Üretken Bir Türkiye" vizyonuyla yola çıktıklarını belirterek, ATO'nun tecrübe, fikir ve politika önerilerini, farklı uzmanlıklarla bir araya getirerek, etkin bir çözüm platformu oluşturacaklarını dile getirdi.
 
ATO ÜYELERİNİN İŞLERİNİ BÜYÜTMELERİ İÇİN ÇABA SARF EDİLİYOR
 
Başkent ekonomisini kalkındıracak ATO üyelerinin, işlerini büyütmeleri ve daha iyi noktalara gelmeleri için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Baran, işletmelere finansman desteğiyle yerli ve millî üretim için uygun koşulları sağlamak için ‘’Devlet Destekleri ve Mevzuat Araştırma Koordinasyonu’’ ile ‘’Yerli ve Millî Üretim Stratejileri’’ özel ihtisas komisyonlarının kurulduğuna dikkati çekti.
 
Baran, teknolojik düzeyi yüksek yerli ürün üretecek firmalar tarafından, devlet desteklerinin kullandırılması vesilesiyle tüm üyelere bilgilendirme ve danışmanlık hizmetinin verileceğini kaydetti. Komisyonlar aracılığıyla KOBİ'ler desteklenecek, kaynakların etkin ve verimli kullanmak adına işletmelerin önü açılacak.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol