kapat ikonu

ATO VE PTT’den iş birliği

ATO’nun, Ankaralı tüccarları elektronik ticarete yönlendirerek iş geliştirmelerine yardımcı olması için PTT ile iş birliği yapacağı açıklandı.

  • Şirketler
  • 29 Ekim 2018 14:11
  • Son Güncelleme: 29 Ekim 2018 14:23
Ankara Ticaret Odası’nın (ATO), Ankaralı tüccarları elektronik ticarete yönlendirerek iş geliştirmeleri adına Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) ile iş birliği yapacağı açıklandı. Toplantıda ATO üyelerinin ticaretlerini geliştirmeleri adına ortak yapılabilecek konular konuşuldu. ATO Başkanı Baran, kargo taşımacılığı, lojistik faaliyetlerinin yanında PTT’nin elektronik ticareti hizmeti hakkında yorumlarda da bulundu. Baran, PTT AŞ ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu da ifade etti. ATO ile PTT iş birliğinin ilk ayağını elektronik ticaretin oluşturacağı bildirildi. Toplantıya ATO Başkan Yardımcısı, yönetim kurulu üyeleri, yönetim kurulu sayman üyesi, PTT Genel Müdür Yardımcıları, PTT Pazarlama Daire Başkanı, e-PTT AVM Genel Müdürü, Spor Toto Teşkilat Başkanı ve PTT Bank Daire Başkanı da katıldı.
 
ATO BAŞKANI VE PTT GENEL MÜDÜRÜ DE TOPLANTIDA YER ALDI
 
ATO'dan söz konusu iş birliği ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu üyeleri ile PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kenan Bozgeyik ve ekibiyle toplantı yapıldığı bilgisi yer aldı.
 
ORTAKLAŞA YAPILABİLECEK KONULAR MASAYA YATIRILDI
 
Toplantıda, ATO ile PTT'nin yerli ve millî ekonomi seferberliğinde ATO üyelerinin işlerini ve ticaretlerini geliştirebilmeleri için ortaklaşa yapılabilecek konular masaya yatırıldı.
 
‘’PTT TÜM ÇALIŞMALARI ELEKTRONİK TİCARETLE TAÇLANDIRDI’’
 
PTT AŞ'nin çağın gereklerine göre yenilenmeyi başardığını, kargo taşımacılığına lojistik faaliyetleri de eklediğini vurgulayan ATO Başkanı Baran, tüm bu çalışmaları da elektronik ticaret bölümüyle taçlandırdığını vurguladı.
 
‘’PTT İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYACAĞIZ’’
 
Baran, ATO üyelerini lojistik, elektronik ticaret gibi konularda desteklemek ve yönlendirmek istediklerini belirterek, yerli ve millî kuruluş PTT AŞ ile iş birliği hâlinde çalışmalar yapmaktan büyük mutluluk duyacağını sözlerine ekledi.
 
İLK İŞ BİRLİĞİ ELEKTRONİK TİCARETTE
 
Öte yandan ATO ile PTT iş birliğinin ilk ayağının elektronik ticaret konusunda olacağı bildirdi.
 
ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Edip Balcı, Nuh Acar ve Süleyman Ekinci, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Ülkü Karakuş, PTT Genel Müdür Yardımcıları Gürbüz Akbulut ve Cumali Yüksek, PTT Pazarlama Daire Başkanı Özge Denli, e-PTT AVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ve PTT Bank Daire Başkanı Servet Akdeniz de toplantıda yer aldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol