kapat ikonu

ATM'den Para Çekeceklere Yeni Düzenleme

Farklı bankalara ait olan bankamatiklerden çekilecek paralarda kesilen ücretlere bir sınırlandırma getirildiği öğrenildi.

Farklı bankalara ait olan bankamatiklerden çekilecek paralarda kesilen ücretlere bir sınırlandırma getirildiği öğrenildi.
 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan bir inceleme sonrasında bankamatiklerin kestiği ücretlerin son derece fazla olduğu ve bu konuda şikayetlerin giderek arttığı tespit edilmişti. Bu konuda daha önce herhangi bir düzenleme olmaması sebebiyle fiyatların sürekli olarak artırıldığı açıklandı.
 
Son olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından konu hakkında yeni bir sınırlandırma getirildi. Bu sınırlandırma ile birlikte artık 100 liralık çekimlerde sadece 2 lira 30 kuruşluk bir ücret kesintisi yapılacak. Daha önce 100 liraya 10 liraya varan kesintilerin yapıldığı tespit edilmişti.
 
Hesap üzerinden kesilen 10 liraya varan kesintiler çeşitli tartışmalara sebep olmuştu. Şikayetlerin değerlendirmeye alınmasının ardından yeni bir sınırlandırma getirildi. Her 100 lira üzerinden yapılan değerlendirmeler sonrasında kesilecek standart ücret 2 lira 30 kuruş olarak belirlendi. Herhangi bir artış sonrasında gerekli mercilere şikayet etmek mümkündür.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol