kapat ikonu

Asgari ücretlinin maaşı kesilmeyecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında asgari ücret üzerinde yeni düzenlemelere gidildiği öğrenildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında asgari ücret üzerinde yeni düzenlemelere gidildiği öğrenildi.
 
Asgari ücretlilerin en çok şikayet ettikleri durumların başında maaş kesintisi yer alıyor. Hükümet tarafından kendilerine net 1404 liralık bir maaşın verildiği biliniyor. Ancak bu süreç içerisinde vergi kesintileri ile birlikte maaşlarını tam olarak alamayan asgari ücretli çalışanların bu durumdan şikayetçi oldukları ifade edilmişti.
 
Maliye Bakanlığı tarafından bir süredir bu konu ele alınmıştı. Ele alınan konu çerçevesinde asgari ücretlileri sevindirecek kararlar alındı. 2017 yılının sonuna kadar maaşlarında herhangi bir kesintinin olmayacağı ve bu sürecin sonrasında da kalıcı hale getirileceği belirlendi. Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan raporla birlikte asgari ücretli çalışanlar eksiksiz bir şekilde hükümet tarafından kendilerine verilen maaşı alabilecekler. Ayrıca kaçak tütün mamülleri ile ilgili de bir çalışma yapıldı. Masaya yatırılan konu ile birlikte bu konuda alınacak önlemler belirlendi. Çalışmaların ardından terör örgütünün sahip olduğu gelir yolunun da bu şekilde tamamen kesilmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol