kapat ikonu

Artvin Havalimanında yeni rekor geliyor

Ulaştırma Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Artvin havalimanı hakkında yeni bir rekor açıklaması geldi.

Ulaştırma Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Artvin havalimanı hakkında yeni bir rekor açıklaması geldi.
 
Giresun Havalimanının ardından Artvin için havalimanı yapımı devam ediyor. Bu süreç içerisinde Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konu hakkında önemli ifadelerde bulundu. İncelemeler sonrasında bölgeye yakışacak bir proje olduğu vurgulanmış oldu. Türkiye'nin önemli projelerinden birisi olarak Artvin Havalimanı da denize yapılacak.
 
Proje hakkında verilen bilgiler sonrasında denizin derinine yapılacak çalışmalar sonrasında kapsamlı bir proje olacağı duyurulmuş oldu. İnşaatın büyük kısmı tamamlandı. Tamamlanan inşaatın ardından günlük olarak 3 milyon yolcunun karşılanabileceği bir sistem oluşturulacak
 
Çalışmaların tamamlanmasının arsından dünya çağında en büyük üçüncü havalimanı konumunda olması bekleniyor. Gelecek dönemlerde denizin doldurulması için çalışmalar tamamlanacak. Yapılan çalışmaların hızlı bir şekilde verilen tarihte tamamlanması için pek çok işçi aynı anda çalışıyor. Bu durum istihdam seferberliği içinde katkı sağladı.Yapılacak olan dolgu çalışmaları için 85.5 milyon ton civarında bir malzemenin kullanılması ve bu sürecin 3 aylık periyot içerisinde dağıtılması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol