kapat ikonu

Araştırma Şirketinden Bedelli Askerlik Hakkında Şok Açıklama

Ünlü araştırma şirketi ORC bedelli askerlik konusunda bir araştırma yaptı. Bu araştırma ile birlikte bedelli askerlik olması halinde şartları açıklandı.

Ünlü araştırma şirketi ORC bedelli askerlik konusunda bir araştırma yaptı. Bu araştırma ile birlikte bedelli askerlik olması halinde şartları açıklandı.
 
Seçim öncesinde milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen bedelli askerlik konusunda heyecan yaratan açıklamalar yapılmıştı. Bunun üzerine TBMM'nin yeni milletvekillerini belirlemesinin ardından kabine tarafından yapılması beklenen açıklamalara gözler çevrildi.
 
OHAL'in kaldırılmasının ardından meclisin yapacağı ilk çalışmanın bedelli askerlik konusunun gündeme getirilecek olması olarak değerlendirildi. Ünlü araştırma şirketinin sahibi olan Mehmet Murat Pösteki ise bu konuda umut yaratan bazı açıklamalar yapıldı. Sosyal medya hesabında yapmış olduğu açıklamaların ardından yine milyonlarca kişinin heyecanlandığı öğrenildi.
 
Bedelli askerlikte 94 doğumlu olan kişilerinde faydalanabileceği belirtildi. Ve çalışmaları sonrasında bedelli askerlik ücretinin 10 bin lira civarında olmasının mümkün olduğu ifade edildi. Gençlere müjde verirken bu süreçte sürecin tatilden önce çıkması için gereken çabanın sarf edildiği belirtildi. Tüm partilerin verecekleri ortak karar sonrasında tatil süresinin ertelenebileceği ve yakın zamanda bedelli askerlik için bir çalışmanın yapılabileceği belirtildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol