kapat ikonu

Araç sahiplerini üzen haber! İşte benzinin yeni fiyatı

Artan dolar kuru nedeni ile bu geceden itibaren benzine zam geleceği belirtildi.

Dolar 15 Ocak’tan bu yana ilk kez yükselerek yeniden 5.48'leri gördü. Artan döviz nedeni ile bu geceden itibaren benzine de tam yapılacağı belirtildi.

Araç sahiplerini üzecek zam haberi

Araç kullanıcılarını üzecek zam haberi geldi. Bu akşamdan itibaren benzine 15 kuruşluk zam yapılacak. Zammın nedeni olarak ise 5.48'lere kadar yükselen dolar olduğu ifade edildi. Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde, dolar kuru baz alınıyor.

Dolardaki artış benzinde de artışa neden oldu

Benzinin ton fiyatı, uluslararası piyasalarda 600 dolara yükselirken, dolar kurunun fiyatı ise 5.50'lara kadar dayandı. Bu durum ise benzin fiyatlarında artışa neden oldu.

Nerede, ne kadar artacak?

Zamdan sonra benzin fiyatları Ankara’da 6,49 TL'den 6,64 TL'ye, Antalya'da 6,56 TL'den 6,71 TL'ye, Bursa'da 6,48 TL'den 6,63 TL'ye, İstanbul'da 6,43 TL'den 6,58 TL'ye, İzmir'de ise 6,46 TL'den 6,71 TL'ye yükselecek.

Son zam Şubat ayında yapıldı

Hem benzin hem de motorin zamları, uzun zamandır Pazartesiyi Salıya bağlayan gece yapılıyor. Motorin ve Benzine en son zam Şubat ayının son haftasında yapılmıştı. Buna göre motorin 28 kuruş, benzin ise 17 kuruş zamlanmıştı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol