kapat ikonu

Araç sahipleri dikkat: TÜVTÜRK'ten kritik uyarı!

TÜVTÜRK, bazı yanıltıcı internet sitesi ve çağrı merkezlerinin kurumun adını kullanarak dolandırıcılık yaptığını açıkladı.

  • Otomobil
  • 30 Temmuz 2019 14:23
  • Son Güncelleme: 30 Temmuz 2019 14:27

TÜVTÜRK tarafından, kurumun hiçbir internet sitesi ile ve çağrı merkezi ile bir bağının olmadığı açıklaması yapıldı. Öte yandan TÜVTÜRK, araç sahiplerinin randevularını kurumun internet sitesi ve çağrı merkezinden ücretsiz alabileceklerini duyurdu.

TÜVTÜRK; son zamanlarda bazı kişi ve kurumların yanıltıcı internet sitesi ve çağrı merkezi üzerinden kurumun adını kullandığını, ücretsiz verilen randevunun bu siteler üzerinden ücretli yapılmaya çalışıldığını bildirdi.

“Hiçbir internet sitesi ya da çağrı merkezi ile bağımız yok”

TÜVTÜRK'ten yapılan açıklamada kurumun hiçbir internet sitesi ve çağrı merkeziyle bağının veya işbirliğinin bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğinin tespit edildiği duyuruldu.

“Randevular ücretsiz verilmektedir”

TÜVTÜRK'ün Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının denetiminde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olduğunun belirtildiği açıklamada, araç muayene hizmeti randevularının www.tuvturk.com.tr internet sitesinden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği vurgulandı.

Açıklamada, araç sahiplerinin randevularını kurumun internet sitesinden ve çağrı merkezinden ücretsiz alabilecekleri hatırlatıldı.

TÜVTÜRK ismini kullanarak veya araç muayenesi, araç muayene randevusu gibi ifadelere yer veren ve vatandaşların mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yasal mücadelenin devam ettiği belirtildi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol