kapat ikonu

Araba kullanıcılarına uyarı! Yasak geldi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında filmli cam ve renkli camlara özel yasak geldiği açıklandı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında filmli cam ve renkli camlara özel yasak geldiği açıklandı.
 
Trafiğe çıkan araç sayısının her geçen gün biraz daha artmasından dolayı güvenliği sağlamak için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu süreç içerisinde trafik yönetmeliğinde bir süredir yapılan incelemeler sonrasında değişikliklerin yapılmasına karar verildi.
 
Resmi Gazete'de yapılan yeni yönetmelik yayınından sonra sürecin resmen hayata geçirildiği öğrenildi. Yeni düzenlemelerin ardından araçlarda filmli camların kullanımına ilişkin bazı sınırlandırmalar ve yasaklar getirildi. Bazı araçların trafikte içerisinin görünmesini engellemek amacıyla renkli ya da filmli cam kullandıkları tespit edilmişti. Bunun üzerine yasak olduğu özellikle bildirilmiş oldu.
 
Yapılan yasağın nedenleri üzerinde araştırma yapılırken bu süreç içerisinde özellikle ulusal güvenliğin sağlanması açısından herhangi bir eksik noktanın bulunmaması için çalışmaların yapıldığı ifade edildi. 2016 yılında hayata geçirilen bir başka yönetmeliğe göre ön cam hariç diğer camların filmli olmasında bir sakınca görülmemişti. Ancak durumun kötü niyetli olarak kullanılması yönetmelikte radikal değişikliklerin yaşanmasına sebep oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol