kapat ikonu

Apple'den büyük kayıp

Apple tarafından yeni telefon modellerinin tanıtımının yapıldığı açıklanmıştı. Bu süreç içerisinde Apple zarara uğradığını açıkladı.

Apple tarafından yeni telefon modellerinin tanıtımının yapıldığı açıklanmıştı. Bu süreç içerisinde Apple zarara uğradığını açıkladı.
 
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak ifade edilen Apple her yıl yeni akıllı telefon tanıtımları ile teknoloji meraklılarını etkilemeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde geçtiğimiz hafta her Eylül ayında olduğu gibi yeni telefon modellerinin tanıtımını yaptı. Bu süreç içerisinde Iphone 8, Iphone 8 Plus ve Iphone x modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtımının ardından ürünlerin satışa sunulduğu açıklandı.
 
Teknoloji meraklıları tarafından her yıl mağazaların önünde büyük kuyrukların oluştuğu bilinirken bu yıl aynı etkinin yaşanmamış olması büyük şaşkınlığa sebep oldu. Süreç içerisinde tanıtılan modellere gösterilen ilgi beklentilerin çok altında gerçekleştirildi. Daha önceki dönemlerde yok satan telefonlar şirketin elinde kalırken bu duruma anlam veremedikleri öğrenildi. Telefonların atışa sunuldukları rakamların son derece yüksek olmasının bu durumu etkilediği ve vatandaşların alım gücünü zorladığı belirlendi.
 
Apple şirketi tarafından konu hakkında yapılan değerlendirmelerin ardından sadece bir hafta öncesinde yapılan lansmandan bu yana toplam 52.2 milyar doların eridiği açıklandı. Şirketin hisse değerlerinde de yüzde 6.2 seviyelerinde bir düşüşün yaşandığı tespit edildi. Uzmanlar durumun toparlanması adına çeşitli adımlar attıklarını ifade ettiler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol