kapat ikonu

Apple, Intel'in modem birimini satın alabilir!

ABD'li teknoloji firması Apple, Intel’in modem birimini satın almak amacıyla daha önce ara verdiği görüşmelere devam ediyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yarı iletken üreticisi Intel’in modem birimini satın almak için görüşmelerini devam ettiriyor.

Anlaşma başarısız olabilir

The Information'ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Intel modem birimini parçalar halinde satmayı değerlendiriyor. Intel'in Almanya'daki çip üreticisi Infineon'un modem operasyonlarını satın almasının ardından Apple'ın Intel'in söz konusu modem biriminin en güçlüsü olarak değerlendirilen Almanya'daki birimiyle ilgilendiği belirtildi. Olası anlaşmanın Apple'ın kendi cihazlarına özel bir modem oluşturma planlarını destekleyeceğine dikkat çekilirken, iki şirket arasındaki görüşmelerin geçen yıldan bu yana devam etmesi ve henüz sonuçlanmaması sebebiyle söz konusu anlaşmanın başarısız olabileceği vurgulandı.

Görüşmeler sona erdirilmişti

The Wall Street Journal'da geçen ay yayınlanan bir haberde, Apple'ın Intel'in modem biriminin bazı parçalarını satın almak için görüşmelere başladığını, ancak söz konusu görüşmelerin Apple'ın yarı iletken üreticisi Qualcomm'la telif hakkı anlaşmasına varmasıyla sona erdiği belirtilmişti.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol