kapat ikonu

Antalya Turizmde Rekor Kırdı

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte 2 Temmuz tarihi itibariyle Antalya rekor kırarak 5 milyon turist bandını geçmeyi başardı.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte 2 Temmuz tarihi itibariyle Antalya rekor kırarak 5 milyon turist bandını geçmeyi başardı.
 
Antalya turizminde yaşana hareketlilik 2018 yılında rekor seviyeye yükselmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde yaşanan turizm sıkıntılarının son bulduğu ifade edilmişti. Son olarak Antalya turizminin 208 yılında 2 Temmuz tarihi ile birlikte yaşamış olduğu hareketlilik son derece dikkat çekti.
 
Son zamanlarda Avrupa pazarında ciddi sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Bu sorunlar aynı zamanda bölgede oda fiyatlarının düşmesine sebep olmuştu. Ancak hem Avrupa pazarında meydana gelen sorunların çözümü hem de Rusya ile ilişkilerin normalleştirilme süreci Antalya turizmine önemli katkılar sağlamaya başladı.
 
Yaşanan toparlanmadan dolayı turizm sektörünün son derece memnun oldukları ifade edildi. 2 Temmuz tarihinde yapılan değerlendirmeler sonrasında Antalya 5 milyon turist bandını geçmeyi başararak yıl içerisinde yeni bir rekora imza attı. Geçen yılla bir karşılaştırma yapıldığı zaman turist sayısının 1 milyon 44 bin 710 kişi arttığı tespit edildi. Bu oranın ise son derece ciddi olduğu ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol