kapat ikonu

Annelere devlet desteği artıyor

Devlet tarafından doğum yapan annelere verilen destek miktarı artırılarak 4 bin 857 liraya kadar ulaştı.

Devlet tarafından doğum yapan annelere verilen destek miktarı artırılarak 4 bin 857 liraya kadar ulaştı.
 
Çalışan annelere devlet tarafından verilen destekler hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün desteklerin artırılarak devam ettiği öğrenildi. Çalışan anneler bu süreç içerisinde doğum sonrasında iş göremezlik yardımı alabilecekler.
 
Devlet tarafından annelere verilen maddi destek hız kesmeden devam ediyor. Çocuk sahibi olan kadınlar sahip oldukları çocuk başına devletten farklı miktarlarda ödeme alıyorlar. 2 farklı ödemeden annelerin çalışıp çalışmadıklarına bakılmadan ödemelerin sorunsuz bir şekilde yapılması bekleniyor.
 
Annelere çocuk sayısına kadar 300 lira ile 600 lira arasında ödeme yapılıyor. Bu ödemelere doğum yardımı ismi veriliyor. Ardından emzirme yardımı da nakit olarak ödeniyor. Bu iki yardım annenin çalışıp çalışmadığına bakılmadan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu süreç içerisinde çalışan annelere ekstra olarak ödemeler yapılıyor. Annenin doğum yaptıktan sonra belirli bir süre iş göremezlik raporu alarak evde bebekleri ile ilgilenmeleri için zaman tanınacağı toplam yardım miktarının 4 bin 857 liralık ödeme yapılacağı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol