kapat ikonu

Ankara’da ekmek ve ulaşıma zam yok

Ankara’da ekmek ve ulaşıma yıl sonuna kadar zam yapılmayacak

  • Gündem
  • 10 Ekim 2018 15:08
  • Son Güncelleme: 10 Ekim 2018 15:09
Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, Ankara’da yıl sonuna kadar ekmekte ve ulaşımda zam olmayacağını duyurdu.
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yıl sonuna kadar ekmekte ve ulaşımda zam yapmayı düşünmediklerini dile getirdi.
 
NTV canlı yayınında Funda Görey'in sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, önemli konulara değindi
 
‘’ULAŞIMDA VE EKMEKTE YIL SONUNA KADAR ZAM YOK’’
 
Tuna, ulaşımda bu yıl içerisinde zam yapılmadığını ve yıl sonuna kadar da zam yapmayı düşünmediklerini söyleyerek halk ekmek fiyatlarında da bir artış olmayacağını kaydetti. Tuna bu ürünlere yıl sonuna kadar zam yapılmayacağının üstünü çizdi.
 
‘’ADAY OLUNMAZ, GÖSTERİLİR’’
 
Yerel seçimlerde adaylık konusu ile ilgili de konuşan Tuna, kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını ifade ederek; ‘’Aday olunmaz, aday gösterilir…’’açıklamasında bulundu.
 
‘’YERELDE İTTİFAK KONUSUNUN KANUNİ ALT YAPISI YOK’’
 
Tuna, yerelde ittifak konusunun kanuni bir alt yapısının olmadığını, partiler arasındaki yetkililerin bu konular üzerinde çalışmalar yaptığını anlatarak, ittifak ile ilgili nasıl olacağı yönünde bir bilgisinin olmadığını söyledi.
 
ŞEHİR HASTANELERİ YOLLARI
 
Tuna, Eskişehir’e giderken hastaneye dönüş için yeni bir köprü çalışması olduğundan bahsetti. Bu çalışmaların bir iki ay içerisinde tamamlanacağını ve esas ana trafiği etkileyecek alt üst geçitlerin inşaatlarının biteceğini anlatan Tuna, şehir hastanesine giden yolların ne zaman biteceği konusuna da değindi.
 
MİLLET BAHÇESİ
 
Millet Bahçesi Projesi hakkında da çalışmaların devam ettiğini ifade eden Tuna, Millet Bahçesi Projesi’nin birini AKM’nin olduğu yere diğerinin de Gölbaşı’nda yapılmasının düşünüldüğünü açıkladı.
 
ANKAPARK İLE İLGİLİ MÜJDE
 
Tuna, Ankapark ihalesinin en sonunda gerçekleştirildiğini dile getirerek sözleşmenin imzalandığını ve kiralayan firmanın oradaki işletmeler ile ilgili çalışma yürüteceğini ifade etti. Tuna, birkaç ay içerisinde oranın da hizmete açılacağının müjdesini vererek, orada kafe yerinin, kafeyi işletecek kişi tarafından teşrifatının nasıl yapılacağı konusunun zaman alacağını kaydetti. Kamunun zarar etmemesi adına da incelemelerin Sayıştay tarafından yapıldığını aktardı.
 
KANAL ANKARA
 
Son olarak Kanal Ankara Projesi ile ilgili adım atıldığını ancak konuşulamadığını söyleyen Başkan Tuna, projenin bütün olarak ihale yapılmasının doğru olacağını kaydetti. Tuna, kısa sürede ihalenin gerçekleşeceğini açıkladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol