kapat ikonu

Anadolu Farm'dan Büyük Vurgun

Kayseri'de hayata geçirilen ve Anadolu Farm olarak anılan oluşumun sadece 8 aylık dönemde 90 milyon lira topladığı tespit edildi.

Kayseri'de hayata geçirilen ve Anadolu Farm olarak anılan oluşumun sadece 8 aylık dönemde 90 milyon lira topladığı tespit edildi.

Çiftlik Bank mağdurlarının her geçen gün biraz daha mağduriyet yaşamalarının ardından Bakanlık tarafından bu tür oluşumlara karşı çeşitli önlemler alınmasına karar verildi. Bu süreç içerisinde Anadolu Farm adı verilen yeni bir oluşumun hayata geçirildiği tespit edildi.

Kayseri'de oluşturulan bu yapılanma ile birlikte çeşitli soruşturmalar başlatıldı. Polis tarafından soruşturmanın derinleştirilmesinin ardından sistemin aynı mantıkla çalıştığı öğrenildi. Sadece 8 aylık dönem içerisinde gelen mağdurlardan toplam 90 milyon liralık para toplandığı öğrenilmiş oldu.

Konu hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlatılırken aynı zamanda şirket takibe alındı. Tüm hesaplara bloke konuldu. blokenin konulmasının ardından şirket yetkilileri ödemelerin bloke sebebiyle yapılmadığını ancak herhangi bir sorun olmadığını dile getirmeye başladılar. Bunun ardından yapılan detaylı incelemeler sonrasında sistemin başındaki kişilerin aslında restoran işlettikleri ortaya çıktı. Konu hakkında derinlemesine devam eden soruşturma hakkında başka açıklama yapılmadı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol