kapat ikonu

Amasya'da Ramazan Ayında Su Ücretsiz Olacak!

Amasya belediye Başkanı Mehmet Sarı Ramazan ayı boyunca şebeke suyunun ücretsiz olacağı müjdesini verdi.

Amasya'da vatandaşları sevindirecek bir haber paylaşıldı. Amasya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sarı yeni bir açıklamada bulunarak vatandaşların sürekli kullandıkları şebeke suyunun Ramazan ayı boyunca ücretsiz olacağını paylaştı. Seçim döneminde vatandaşlara birtakım sözlerde bulunmuştu. Bundan sonraki dönemlerde verilen sözlerin tek tek yerine getirilmesi için çalışmaların yapılacağı öğrenildi.
 
Sosyal adaletin ön planda tutulmasının son derece önemli önemli olduğunu belirten belediye başkanı Sarı bu konu hakkında her zaman vatandaşların yanında olacaklarını ve isteklere saygılı davranacaklarını ifade etti.
 
Şebeke Suyundan Para Alınmayacak!
 
Amasya'ya en doğru hizmeti sunmak için doğru belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını dile getirdi. Kişilerin hangi siyasi partiyi görmek istediklerine bağlı olarak hizmet vereceklerini ve kişiler arasında herhangi bir ayrım yapmayacaklarını anlattı.
 
Özellikle Ramazan ayında vatandaşların bütçesine katkı sağlamak için ilk gününden son gününe ve hatta bayram günlerini de dahil ederek şebeke suyundan herhangi bir ücret alınmayacağı ifade edildi.
 
Daha önce bu konuda vatandaşları memnun edeceklerinin sözünü vermişlerdi. Aile başında en yüksek bazdan alındığı zaman 55 lira gibi bir su tüketimi ortaya çıkıyor. Vatandaşların kartlarına ortalama olarak 25 ton civarında su yükleyerek bu hizmetlerden sorunsuz bir şekilde faydalanmaları için gerekli düzenlemelerin yapıldığı ifade edildi. Ramazan boyunca hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceği ve bu sebepten dolayı şikayetleri de göz önünde bulundurdukları belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol