kapat ikonu

Altının onsu 1 ayın rekorunu kırdı

Geçmişten günümüze yatırımcılar tarafından 'güvenli liman' diye isimlendirilen altında son zamanlarda yapılan güçlü yatırımın etkisiyle son 1 ayın rekor seviyesine ulaşıldı. Çeyrek altın ise son edinilen bilgilere göre 240 lira seviyesinden alıcı buluyor.

Altının onsu bir ayın en yüksek seviyesine çıkarak yine yatırımcılar için ‘güvenli liman’ olduğunu kanıtladı. Çeyrek altın son olarak 240 liradan alıcı buluyor.
 
NTV’de yer alan habere göre, ABD doları, Donald Trump yönetimi ve Cumhuriyetçi Parti'nin sağlık tasarısında yaşadığı başarısızlığın ardından altın fiyatları yükseldi.

 

Siyasi belirsizlik yatırımcıyı 'güvenli liman'a yönlendirdi

 
Siyasi belirsizlik nedeniyle artan "güvenli liman" alımlarıyla altının ons fiyatı 1.254,90 dolara tırmanarak son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
 
Kapalıçarşı'da altının gramı 146 lira civarında seyrederken, çeyrek altın 240 liradan, Cumhuriyet altını da 977 liradan satılıyor.
 
Analistler, piyasalarda risk iştahının azaldığını belirterek, dolar endeksinde ve borsalardaki düşüşlerin yatırımcıları altına yönlendirdiğini belirtiyor.
Kaynak: NTV
 
 
 
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol