kapat ikonu

Altın tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

Altın 'güvenli liman' yatırımlarıyla son zamanların en yüksek seviyesi olan 154,4 lirayı gördü. Jeopolitik risk algısının yükselmesiyle yükselişe geçen gram altının fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine erişti. Edinilen son bilgilere göre, çeyrek

Yurtiçinde dolar kurundaki gerileyişle 154 liranın üzerinde tutunamayan altının gram fiyatı, kazançlarını önemli bir kısmını geri vererek 151,7 lira seviyesinde dengelendi.

 

Kapalıçarşı altın fiyatları

 
NTV'de yer alan habere göre, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 249 lira, Cumhuriyet altını 1.015 liradan satılıyor.
 
Küresel piyasalarda yaşanan tedirginlik ve azalan risk iştahıyla dün 1.295,6 dolar ile son 5 ayın en yüksek seviyesine çıkan altının ons fiyatı 1.290 doların altında işlem görüyor.

 

Orta vadede TL'de değerlenme bekleniyor

 
Altın ve para piyasaları uzmanları, dün gerçekleştirilen halk oylamasında "evet" sonucunun çıkmasının, orta vadeye yayılabilecek bir Türk lirasında değerlenme sürecini başlatabileceğini, bunun da altının gram fiyatını aşağı yönlü baskılayabileceğini belirtti.
 

ABD-Kuzey Kore gerginliği altına yatırımı yükseltti

 
Altının ons fiyatının ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerilimin etkisiyle güvenli liman arayan yatırımcı alımlarıyla yükseldiğini ifade eden analistler, teknik açıdan ons altında 1.300 ve 1.307 dolar seviyelerinin önemli dirençler olduğunu kaydetti.
Kaynak: NTV
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol