kapat ikonu

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Brexit süreci nasıl etkiledi?

Altın fiyatlarında son durum ne? 4 Eylül 2019 en güncel altın fiyatları...

  • Piyasalar
  • 04 Eylül 2019 15:14
  • Son Güncelleme: 04 Eylül 2019 15:17

Gram altın 280,4 lira, çeyrek altın 463 lira ve Cumhuriyet altını 1.890 liradan işlem görüyor.

Altının gram fiyatında son durum ne?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 280,4 lira seviyesinde seyrediyor. Dün altının ons fiyatı yükselse de dolar/TL'de yaşanan düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü yüzde 0,3 azalışla 284,9 liradan tamamladı.

Bugüne düşüşle başlayan gram altın, saat 10.30 itibarıyla yüzde 1,6 değer kaybıyla 280,4 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 463 lira, Cumhuriyet altını 1.890 liradan satılıyor.

Ons altın fiyatında düşüş

Altının onsu ise dünkü yüzde 1,2'lik yükselişin ardından bugün önceki kapanışa göre yüzde 0,7 değer kaybıyla 1.537,1 dolardan alıcı buluyor.

Brexit süreci fiyatlarda etkili oluyor

Analistler, dün ABD'de açıklanan ISM imalat sanayi endeksinin beklentilerin altında gelmesinin altının ons fiyatındaki yükselişte etkili olduğunu söyledi.

Küresel piyasalarda artan risk algısının ve İngiltere'de Brexit süreci başta olmak üzere yoğunlaşan siyasi risklerin altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini ifade eden analistler, merkez bankalarının faiz indirimine gitme ihtimalinin artmasının, fiyat hareketinde etkili diğer bir unsur olduğunu dile getirdi.Mobius: Altın yatırımcıları, çılgın gibi para basacak!Mobius: Altın yatırımcıları, çılgın gibi para basacak!

Analistler bugün, yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında, Almanya ve Avro Bölgesi'nde hizmet ve bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve ABD'de dış ticaret dengesi verileri ile ABD Merkz Bankası Bej Kitap Raporu'nun takip edileceğini belirterek, teknik açıdan ons altında 1.530 doların destek, 1.555 dolar seviyesinin direnç konumunda olduğunu bildirdi.İngiltere'de otomotiv sektörü de Brexit'ten endişeliİngiltere'de otomotiv sektörü de Brexit'ten endişeli

Ağustos ayının en fazla reel getirisi külte altından!Ağustos ayının en fazla reel getirisi külte altından!
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol