kapat ikonu

Almanya'ya evcil hayvan taşınamayacak

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamaların ardından evcil hayvan taşıma yasağının gündeme getirildiği öğrenildi.

  • Gündem
  • 28 Kasım 2017 10:33
  • Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 12:08
Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamaların ardından evcil hayvan taşıma yasağının gündeme getirildiği öğrenildi.
 
Uçaklarda kabinlerde pek çok hava yolu şirketi belirli şartlara uyulduğu takdirde evcil hayvan taşıma imkanı sunuyor. Bu süreç içerisinde evcil hayvanı olan pek çok yolcunun bu sistemden rahatlıkla yararlandıkları öğrenildi. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde evcil hayvan taşıma yasağı getirildi.
 
Almanya hükümeti tarafından alınan bir karar sonrasında Türk Hava Yolları ile yapılan görüşmelerde kabinlerde evcil hayvan taşıma yasağının getirildiği öğrenildi. Bu yasak ile birlikte artık havayolu şirketleri bu konuda herhangi bir taşıma yapamayacaklar.
 
Bu konuda gösterilen tepkiler sonrasında şirket tarafından bir açıklama yapıldı. Kararın Almanya tarafından verildiği ifade edildi. Sebep olarak evcil hayvanların sağlık belgelerinde birtakım eksikliklerin yaşandığı ve bu durumun son dönemlerde giderek suistimal edilmeye başlandığı yönünde gelişmeye başladı. Türk Hava Yolları şirketi kararın Almanya tarafından verildiğini söylemesine rağmen diğer havayolu şirketlerinin henüz böyle bir karar almamaları ise dikkatlerden kaçmadı. Bu durum evcil hayvan sahipleri tarafından tepkilere sebep oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol