kapat ikonu

Almanya'da Yaşayan Türklere Uyarı!

Almanya'da yaşayan Türklerin Türkiye'de belirli bir mal varlığının olması halinde Almanya'da sosyal yardım almaları inceleme altına alınacak.

Almanya'da yaşayan Türklerin Türkiye'de belirli bir mal varlığının olması halinde Almanya'da sosyal yardım almaları inceleme altına alınacak.
 
Almanya'da yaşayan binlerce Türk vatandaşının olduğu biliniyor. Türklerin çeşitli sebeplerle Alman hükümetinden aldıkları sosyal yardımlar son dönemlerde tartışmalara sebep olmuştu. Bu konuda alman hükümeti inceleme başlatacağını belirtildi. Türkiye ile Almanya arasında Otomatik bilgi Transferi işlemlerini hayata geçmesi ile birlikte bu konuda bilgi almanın çok daha kolay olacağı tahmin ediliyor.
 
Almanya'da yaşayan ancak Türkiye'de mal varlığına sahip olan Türkler yeni çıkarılan bir uygulama ile sosyal yardımlardan muaf olacaklar. İmzalanan anlaşma iki ülke arasında vatandaşların banka bilgilerinin ve mal varlığı ile ilgili bilgilerin paylaşılmasını içeriyor. İki ülkede vatandaşların bu tür bilgilerine otomatik olarak ulaşabilecekler.
 
Alman hükümeti tarafından belirli bir maddi imkana sahip olan kişilere sosyal yardım veriliyordu. Ancak yeni sistemle birlikte Türkiye'de mal varlığı olan Türk vatandaşlar durumdan etkilenecekler ve sosyal yardımları kesilecek. Sosyal yardım ödemeleri kesildiği gibi aynı zamanda şimdiye kadar verilen sosyal yardımların faizi ile birlikte geri alınması da Alman hükümetinin insiyatifinde olacak. Konu hakkında yanlış beyanda bulunan kişilerin tespit edilmesi halinde yüksek miktarda cezalarla cezalandırılacaklar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol