kapat ikonu

Almanya'da Grev Uçuşları Etkiledi

Almanya havayolu şirketi tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Lufthansa üzerinde başlatılan grev kararı onlarca uçuşun iptal olmasına neden oldu.

Almanya havayolu şirketi tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Lufthansa üzerinde başlatılan grev kararı onlarca uçuşun iptal olmasına neden oldu.
 
Almanya'nın en önemli havayolu şirketlerinden birisi olan Lufthansa grev kararı sebebiyle zor günler yaşıyor. Bölgede bulunan sendika tarafından ülke genelinde çalışanların çeşitli kararlar sebebiyle grev yapacaklarını açıklamaları son derece dikkat çekti.
 
Yapılan açıklamalarda grev kararının ülkenin tüm bölgesinde bulunan havayollarında etkili olmasına karar verildi. Yapılan açıklamalar sonrasında sadece uçuş iptallerinden yolcu ve mürettebatın değil aynı zamanda bölgede bulunan havalimanı itfaiyesinin de etkileneceği ortaya çıktı. Planlı olan uçuşların iptal edilmesine karar verildi.
 
Şimdiye kadar yapılan değerlendirmeler sonrasında 800'ün üzerinde uçuş iptal edildi. Bu durumda etkilenen yolcu sayısı şimdilik 90 binin üzerinde gerçekleşti. İlerleyen günlerde bu mağduriyetlerin sayısının biraz daha artması bekleniyor. Havayolu yetkilileri tarafından vatandaşlara uyarılar yapıldı. uçuşlar hakkında daha önce arayarak özellikle bilgi alınması gerektiği, böylece öncesinde yaşanabilecek durumlar hakkında bilgi sahibi olacakları ifade edildi. Havayolu çalışanlarının ücretlerinde artış istedikleri için böyle bir yola başvurdukları ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol