kapat ikonu

Almanlar Türkiye'ye ilgisini kaybetmedi

Türkiye turizminin gelişim kaydetmesinde Alman turistlerin uyarılara rağmen ilgi göstermelerinin büyük etkisi olduğu ifade edildi.

Türkiye turizminin gelişim kaydetmesinde Alman turistlerin uyarılara rağmen ilgi göstermelerinin büyük etkisi olduğu ifade edildi.
 
Son yıllarda Türkiye turizmi büyük sıkıntılar içerisine girmişti. Sektörün gelişim kaydetmesi adına devlet tarafından çeşitli destekler verilmiş ve bu sürecin en sorunsuz şekilde atlatılması için çalışmalar yapılmıştı. 2017 yazının turizm sektörü açısından son derece rahat bir sezon geçirdiği ve beklentileri fazlasıyla karşıladığı tespit edildi. Bunun üzerine istatistikler özellikle yabancı turistlerin göstermiş oldukları ilgiyi bir kez daha ortaya koydu.
 
Turizm sektöründe yaşanan sorunların büyük kısmının dış ülkelerde yaşanan sorunlardan kaynaklandığı ardından darbe girişiminin bu süreci çok daha zorlu bir hale getirdiği tespit edilmişti. Ancak alınan önlemlerin ardından sorunların çok kısa bir sürede çözülmesi ve ekonominin eskisinden daha güçlü bir hale getirilmesinin ardından yabancı turistlerin Türkiye güveni tekrar tazelendi.
 
Türkiye ile Almanya arasında zaman zaman yaşanan gerginliklerin ardından konu hakkında açıklamalar yapılmış ve özellikle Almanya Başbakanı Merkel tarafından Alman vatandaşlarının Türkiye'ye gitmemeleri konusunda yeni açıklamaların yapılmasına sebep olmuştu. Bu süreç içerisinde Alman turistlerin yapılan uyarıları dinlemediği ve Türkiye turizmine büyük katkı sağladıkları öğrenildi. Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin büyük bir kısmının tüm uyarılara rağmen Alman turistlerin olması dikkat çekti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol