kapat ikonu

Alınan tedbirlerin ardından ekonomide neticeler görülüyor

Başkan Erdoğan, ekonomide alınan tedbirlerin ardından neticenin göründüğünü ifade etti.

2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan, Kara Kuvvetleri'nin kuruluşunun 2227'nci yılını geride kaldığını söyleyerek, en eski düzenli ordunun sahibi bir ülke olarak her genci bir potansiyel komando olarak gördüğünü ifade etti. Çanakkale'den, doğudaki işgal girişimlerine, Kurtuluş Savaşı'na kadar en son FETÖ’cü hainler tarafından yapılan 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde Türkiye’nin toplu olarak kıyama kalkındığını dile getirerek hainlerinin gecenin karanlığına gömüldüğünü söyleyen Başkan Erdoğan, Türk ordusunun terör örgütlerine tarihte görülmemiş darbeler indirdiğini anlattı.

‘’BU SÜRECİ İYİ GEÇİRMEYENLER ÇOK BÜYÜK KAYBEDER’’

Askerlik, polislik, jandarmalık görevlerinin yerinin ayrı olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan, ‘’Bu mesleklere talip olmak her babayiğidin harcı değil’’ şeklinde konuşarak, bedelli askerlikte bu süreci iyi geçirmeyenlerin çok büyük kayıpta olduklarını aktardı. Erdoğan, yığılmaları önlemek için bunların uygulanması gerektiğini ifade etti...

BEDELLİ EĞİTİMİNİN ÖNEMİ

Başkan Erdoğan, her Türk evladının askerlik ocağından geçmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, profesyonellik aşamasına gelindiğinde adımlar atılıp, kararlar verileceğini açıkladı. Erdoğan, bedelli askerlik yapanların 3 hafta da olsa bu eğitimden geçmesinin öneminden de bahsetti.

Türkiye’nin sıkıntılı dönemler yaşadığını ancak daha ileriye gitmek adına çalıştıklarını anlatan Erdoğan, Türkiye'nin büyüme hamlelerini kurulan tuzaklarla yavaşlatılmaya çalışıldığını ancak her ne olursa olsun belirlenen hedeflerden vazgeçilmeyeceğine dikkati çekti.

‘’EKONOMİDEKİ ALINAN TEDBİRLERİN ARDINDAN OLUMLU NETİCELER GÖRÜLÜYOR’’

Dost, düşman herkes tarafından Türkiye’nin bölgesel bir güç olarak kabul edildiğini ve dünyanın her tarafından bir itibarı olduğunun altını çizen Başkan Erdoğan, son zamanlarda bir takım spekülatif ve manipülatif ataklara maruz kalınsa da dünyada Türkiye’nin en büyük 13’üncü, kişi başı gelirde de 17’nci ülke olduğundan bahsetti. Erdoğan, ekonomi ile ilgili gereken tedbirlerin alınmasının ardından olumlu neticelerin görülmeye başlandığını söyledi.

TÜRKİYE 2023 HEDEFLERİNE YÜRÜYOR

Başkan Erdoğan, son olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin 15 Temmuz’da FETÖ’cü darbe girişiminin ardından ağır bir travma yaşamasına rağmen art arda operasyonlarla gücünü ortaya koyduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin 2023 hedeflerine yürümeye devam ettiğini ifade etti…

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol